Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФЕСІЙНИЙ ПСИХОЛОГІЧНИЙ ВІДБІР КАНДИДАТІВ ДЛЯ КОМПЛЕКТУВАННЯ ПІДРОЗДІЛІВ МИРОТВОРЧИХ СИЛ

ПРОФЕСІЙНИЙ ПСИХОЛОГІЧНИЙ ВІДБІР КАНДИДАТІВ ДЛЯ КОМПЛЕКТУВАННЯ ПІДРОЗДІЛІВ МИРОТВОРЧИХ СИЛ

Назва:
ПРОФЕСІЙНИЙ ПСИХОЛОГІЧНИЙ ВІДБІР КАНДИДАТІВ ДЛЯ КОМПЛЕКТУВАННЯ ПІДРОЗДІЛІВ МИРОТВОРЧИХ СИЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,25 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СОХАДЗЕ ДАВИД ІРАКЛІЙОВИЧ
УДК 159.96.345.211.1
ПРОФЕСІЙНИЙ ПСИХОЛОГІЧНИЙ ВІДБІР КАНДИДАТІВ ДЛЯ КОМПЛЕКТУВАННЯ ПІДРОЗДІЛІВ МИРОТВОРЧИХ СИЛ
19.00.09 – психологія праці в особливих умовах
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі психології Військового гуманітарного факультету Національної академії оборони України, Міністерство оборони України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Корольчук Микола Степанович
Військовий гуманітарний факультет
Національної академії оборони України,
професор кафедри психології, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Бочарова Світлана Петрівна
Українська інженерно-педагогічна академія,
завідуюча кафедрою психології, м. Харків;
кандидат психологічних наук, доцент
полковник Ліпатов Іван Іванович
Харківський військовий університет,
начальник кафедри психології та педагогіки.
Провідна установа: Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН
України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “2” липня 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.702.05 Харківського військового університету за адресою: 61043, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д-606.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського військового університету за адресою: 61043, м. Харків, майдан Свободи, 6.
Автореферат розісланий “1” червня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Мануйлов Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рішення Збройними Силами Грузії задач підвищення бойової готовності, проведення антитерористичних і миротворчих операцій, що вимагають високого професіоналізму військовослужбовців у діяльності в стресових ситуаціях, зв'язано з необхідністю проведення якісного професійного психологічного відбору військовослужбовців для комплектування ними миротворчих підрозділів.
За даними психологічних досліджень М.С. Корольчука, О.О. Телічкіна, В.А. Бодрова встановлено, що у військовослужбовців миротворчих підрозділів через відсутність якісного професійного психологічного відбору і недостатньої сформованості психологічних якостей виникають різні емоціогені розлади, що знижують ефективність їх професійної діяльності.
У психології велике значення проблемі професійного психологічного відбору військовослужбовців приділяли С.П. Бочарова, В.А. Бодров, К.К. Платонов, Г.Т. Джамгаров, В.Ф. Ковалевский, І.А. Сапов, А.С. Солодков, Н.В. Макаренко, Г.В. Ложкін, М.С. Корольчук, І.І. Приходько, О.В. Тимченко й ін., які у своїх дослідженнях обґрунтували цілі, завдання, принципи, зміст, методи добору й умови його проведення. Однак, в основному об'єктом їх досліджень були професії, у яких взаємодія суб'єкт – об'єкт праці відбувається в системі “людини-техніка”: льотчики, космонавти, пожежники, оператори різних систем. Однак, особливості професійної діяльності військовослужбовців миротворчих підрозділів з урахуванням специфіки їх діяльності в особливих та екстремальних умовах, а також професійний відбір кандидатів в дані підрозділи досліджено недостатньо.
Тому, необхідним є розробка системи методів комплексного професійного психологічного відбору військовослужбовців для комплектування миротворчих підрозділів, особливо військовослужбовцями блок-постів і спостерігачами за припиненням вогню між ворогуючими сторонами, спеціальності яких відносяться до числа основних.
За результатами досліджень М.С. Корольчука, О.О. Телічкіна, О.В. Тимченко й ін. установлено, що якісний професійний психологічний добір кандидатів для служби в миротворчих підрозділах дозволяє підібрати найбільш підготовлених військовослужбовців з числа кандидатів для даної діяльності і в подальшому більш якісно сформувати необхідні професійно важливі якості для виконання миротворчих завдань у процесі їх професійного становлення та діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОФЕСІЙНИЙ ПСИХОЛОГІЧНИЙ ВІДБІР КАНДИДАТІВ ДЛЯ КОМПЛЕКТУВАННЯ ПІДРОЗДІЛІВ МИРОТВОРЧИХ СИЛ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок