Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ ОЦІНКИ І ВИБОРУ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ ВІДКРИТОЇ РОЗРОБКИ ЗАЛІЗОРУДНИХ РОДОВИЩ

НАУКОВІ ОСНОВИ ОЦІНКИ І ВИБОРУ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ ВІДКРИТОЇ РОЗРОБКИ ЗАЛІЗОРУДНИХ РОДОВИЩ

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ ОЦІНКИ І ВИБОРУ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ ВІДКРИТОЇ РОЗРОБКИ ЗАЛІЗОРУДНИХ РОДОВИЩ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,17 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Міністерство освіти і науки України
Національна гірнича академія України
Темченко Анатолій Георгійович
 
УДК 622.271.3:553.3
НАУКОВІ ОСНОВИ ОЦІНКИ І ВИБОРУ
ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ВІДКРИТОЇ РОЗРОБКИ ЗАЛІЗОРУДНИХ РОДОВИЩ
Спеціальність 05.15.03 – Відкрита розробка родовищ
корисних копалин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Криворізькому технічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант доктор технічних наук, професор
Михайлов Олексій Михайлович, Криворізький технічний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри відкритих гірничих робіт,
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Гуменик Ілля Львович, Національна гірнича академія України Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри відкритих гірничих робіт, м. Дніпропетровськ;
доктор технічних наук, професор
Мец Юрій Семенович, Кременчуцький інститут економіки і нових технологій, професор кафедри металоведення;
доктор технічних наук, професор
Четверик Михайло Сергійович, Інститут геотехнічної механіки НАН України, завідувач відділу геомеханічних основ відкритої розробки родовищ корисних копалин, м. Дніпропетровськ.
Провідна організація - Державний науково-дослідний гірничорудний інститут
Міністерства промислової політики України, м. Кривий Ріг
Захист відбудеться 5 жовтня 2001 р. о _14___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.08.080.02 по захисту дисертацій при Національній гірничій академії України за адресою 49027, м. Дніпропетровськ,
просп. К.Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної гірничої академії України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий “___3___” ____вересня__2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, канд.техн.наук, доцент В.В. Панченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. При вирішенні проблеми підвищення економічного потенціалу України особлива роль відводиться розробці і широкому промисловому впровадженню енергозберігаючих технологій. На даний час в умовах зростаючого дефіциту енергоресурсів задача їхньої економії набуває особливої гостроти і перетворюється у стратегічну проблему.
Гірничовидобувна промисловість є однією із найенергоємніших галузей. Досить сказати, що близько 70% корисних копалин у нашій країні видобувається з використанням енергії вибухових речовин. Значну питому вагу займає також електрична і теплова енергія.
Рівень енерговитрат обумовлюється, насамперед, властивостями гірських порід, технологічними можливостями застосовуваного устаткування й організацією гірничого виробництва. При виконанні технологічних процесів поєднання зазначених факторів виявляється по-різному. Тому необхідно у кожному конкретному випадку виділяти ті з них, що впливають на енергоємність даного технологічного процесу. Це означає, що проблему енергозбереження необхідно вирішувати з використанням системного наукового підходу, розглядаючи основні технологічні процеси в єдиній організаційній сукупності. Тільки в цьому випадку можна визначити основні напрямки удосконалення виробництва, що мають за кінцеву мету економію енергоресурсів.
Необхідно відзначити, що на даний час стримуючим фактором при вирішенні цієї проблеми є відсутність теорії енергозбереження при відкритій розробці родовищ. Наявні окремі теоретичні розробки і практичні результати створюють лише необхідні передумови для теоретичних основ енергозбереження. Проблема набуває особливої актуальності при розробці глибоких залізорудних кар'єрів. Це викликано тим, що зі збільшенням глибини кар’єрів погіршуються гірничо-технологічні умови розробки.
Таким чином, виникла об'єктивна необхідність у розробці наукових основ оцінки і вибору енергозберігаючих технологій відкритої розробки залізорудних родовищ, що має важливе значення для гірничовидобувної галузі України.
Дослідження, результати яких наведені в дисертації, виконані автором в рамках пріоритетного напрямку розвитку науки і техніки України (Закон України “Про енергозбереження” 1 липня 1994р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ ОЦІНКИ І ВИБОРУ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ ВІДКРИТОЇ РОЗРОБКИ ЗАЛІЗОРУДНИХ РОДОВИЩ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок