Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АГРОХІМІЧНА ОЦІНКА ФОСФОРИТОНОСНИХ АГРОРУД ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ (НА ПРИКЛАДІ МІСЦЕВИХ ЗЕРНИСТИХ ТА ЖОВНОВИХ ФОСФОРИТІВ)

АГРОХІМІЧНА ОЦІНКА ФОСФОРИТОНОСНИХ АГРОРУД ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ (НА ПРИКЛАДІ МІСЦЕВИХ ЗЕРНИСТИХ ТА ЖОВНОВИХ ФОСФОРИТІВ)

Назва:
АГРОХІМІЧНА ОЦІНКА ФОСФОРИТОНОСНИХ АГРОРУД ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ (НА ПРИКЛАДІ МІСЦЕВИХ ЗЕРНИСТИХ ТА ЖОВНОВИХ ФОСФОРИТІВ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,44 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний науковий центр
“Інститут грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського” УААН
ГАВРИЛЮК Володимир Андрійович
УДК 631.8: 635.34: 635.25
АГРОХІМІЧНА ОЦІНКА ФОСФОРИТОНОСНИХ АГРОРУД ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ (НА ПРИКЛАДІ МІСЦЕВИХ ЗЕРНИСТИХ ТА ЖОВНОВИХ ФОСФОРИТІВ)
06.01.04 - агрохімія
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Поліському філіалі Національного наукового центру “Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського” Української академії аграрних наук.
Науковий керівник доктор сільськогосподарських наук, професор
Шевчук Михайло Йосипович, Поліський філіал
Національного наукового центру “Інститут ґрунтознавства
та агрохімії ім. О.Н. Соколовського” УААН, директор
Офіційні опоненти:
доктор сільськогосподарських наук, академік УААН Носко Борис Семенович, Національний науковий центр “Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського” УААН, радник дирекції
кандидат сільськогосподарських наук, доцент Гаджиєва Нажиє Мухтарівна, Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва, доцент кафедри агрохімії.
Провідна установа
Національний аграрний університет, кафедра агрохімії і якості сільськогосподарської продукції, Кабінет Міністрів України, м. Київ
Захист відбудеться “15” лютого 2006 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.354.01 у Національному науковому центрі “Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського” УААН за адресою: 61024, м. Харків-24, вул. Чайковського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського” УААН за адресою: 61024, м. Харків-24, вул. Чайковського, 4.
Автореферат розісланий “15” січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Ф. Павленко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Одне з актуальних питань сучасного землеробства – це проблема оптимізації фосфатного живлення рослин і покращення фосфорного режиму грунтів.
В останні роки внесення фосфорних добрив різко скоротилось, що в значній мірі лімітує врожай, знижує його якість і призводить до погіршення поживного режиму грунтів, в цілому і фосфатного зокрема.
Проблема фосфору в землеробстві України ускладнюється і відсутністю власної сировинної бази. Тому пошуки родовищ місцевих фосформістних агроруд та виробництво на їх основі добрив для покращення фосфатного режиму грунтів і забезпечення рослин фосфором є надзвичайно актуальним.
Розвіданих запасів фосфоритоносних агроруд в Західному регіоні України цілком достатньо для створення власної сировинної бази з виробництва фосфорних добрив, що дає змогу в значній мірі покращити ситуацію із забезпеченням сільськогосподарських культур рухомими формами фосфору.
Виявлені запаси фосфоритоносних агроруд у Волинській та Рівненській областях, до яких належать фосфорити зернистого та жовнового типів, є значним джерелом покращення фосфатного режиму грунтів.
Властивості фосфоритів Західного регіону України вивчено, порівняно з іншими родовищами, недостатньо. Дані щодо впливу місцевих фосфоритів на оптимізацію фосфатного режиму ґрунту є актуальними і можуть дати відповідь на доцільність промислової розробки родовищ природних агроруд місцевого значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами: Дослідження по темі дисертації проводились згідно з планами наукових досліджень Поліського філіалу ННЦ “ІГА ім. О.Н. Соколовського” у рамках НТП УААН: “Продовольство-95” (№ ДР UА 01002 194Р) “Розробити технології одержання і застосування нових форм добрив з використанням нетрадиційних сировинних ресурсів, інгібіторів нітрифікації та інших добавок, які забезпечують підвищення продуктивності землеробства, родючості грунту і екологічну безпеку навколишнього середовища” та НТП УААН “Родючість і охорона грунтів”, завдання: 01.01 “Теоретично обґрунтувати та розробити технологію використання місцевих сировинних ресурсів (фосфоритів) як ефективних добрив” (№ ДР U 006053).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АГРОХІМІЧНА ОЦІНКА ФОСФОРИТОНОСНИХ АГРОРУД ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ (НА ПРИКЛАДІ МІСЦЕВИХ ЗЕРНИСТИХ ТА ЖОВНОВИХ ФОСФОРИТІВ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок