Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізм управління ризиками інвестиційних проектів на підприємствах

Механізм управління ризиками інвестиційних проектів на підприємствах

Назва:
Механізм управління ризиками інвестиційних проектів на підприємствах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,96 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський університет економіки та права
Грабовський Ігор Сергійович
УДК 65.011.3:658.152
Механізм управління ризиками
інвестиційних проектів
на підприємствах
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація
і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: доктор економічних наук,
доктор технічних наук, професор
Тян Рево Борисович,
Придніпровська державна академія
будівництва та архітектури,
завідувач кафедри фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Ушацький Сергій Андрійович,
Київський національний університет
будівництва і архітектури,
завідувач кафедри організації
та управління будівництвом
кандидат економічних наук, доцент
Краснова Вікторія Василівна,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри економіки підприємства
Провідна установа Запорізький державний університет,
кафедра галузевого менеджменту
Міністерства освіти і науки України, м. Запоріжжя
Захист відбудеться 07.11.2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.120.01 у Дніпропетровському університеті економіки та права за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського університету економіки та права за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, .
Автореферат розісланий 07.10.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шаповал В.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В умовах ринкових відносин проблема оцінки й обліку ризику набуває самостійного теоретичного і практичного значення як важлива складова теорії і практики управління. Ризик – один з ключових елементів підприємницької діяльності. У багатьох випадках ухилитися від ризикованих дій, обійтися без них просто неможливо.
Сучасний період в Україні характеризується нестабільністю, труднощами у перебігу інвестиційного процесу. Наслідком нестабільності є високий ступінь невизначеності, який ускладнює відносини між учасниками інвестиційного процесу. В економіці під невизначеністю розуміють ситуацію, коли цілком чи частково відсутня інформація про можливий однозначний стан системи, зокрема про умови реалізації інвестиційного проекту, про пов'язані з ними витрати та очікувані результати. Відомо, що планові оцінки вартості і термінів реалізації проектів, визначені на ранніх стадіях проектування, значно відрізняються від фактичних, як правило, у бік заниження. Тому дуже важливо мати інструментарій, який дозволяв би знижувати, зводити до мінімуму розрив між плановими і фактичними показниками інвестиційного проекту і таким чином знижувати ступінь невизначеності і підвищити ефективність прийняття управлінських рішень щодо реалізації інвестиційних проектів.
Іншим аспектом проблеми, який визначає актуальність теми досліджень, є недостатність наукових розробок у сфері прогнозування, аналізу й оцінки ступеня ризиків інвестиційних проектів у вітчизняній економічній науці. Саме недостатність наукових розробок у цій сфері змушує вітчизняні підприємства шукати власні шляхи, а також стримує зарубіжних інвесторів вкладати в українську економіку інвестиції, тому що існує наявність високого рівня ризику таких капіталовкладень.
Проблемі оцінки ризиків інвестиційних проектів присвячено роботи вітчизняних та зарубіжних вчених: І.В. Багрової, В. Беренса, Г. Бірмана, І. А. Бланка, С.Д. Бушуєва, В.В. Вітлінського, П.Г. Грабового, О.О. Гусакова, М.Г. Лапусти, І.Г. Лукманової, С.І. Наконечного, С.І. Полтавцева, Т. Райса, К.Г. Романової, В.А. Ткаченка, Р.Б. Тяна, В.І. Успаленка, С.А. Ущацького, Б.І. Холода, С. Хьюса, Т.М. Цая, Л.Г. Шаршукової та інших.
Зміни, які відбуваються в Україні, обумовлюють відчутну потребу в розвитку і застосуванні методів управління проектами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Механізм управління ризиками інвестиційних проектів на підприємствах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок