Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИКА МУЗИЧНО-ПІСЕННОГО ФОЛЬКЛОРУ (на історіографічній базі досліджень ХІХ-ХХ ст.)

СЕМАНТИКА МУЗИЧНО-ПІСЕННОГО ФОЛЬКЛОРУ (на історіографічній базі досліджень ХІХ-ХХ ст.)

Назва:
СЕМАНТИКА МУЗИЧНО-ПІСЕННОГО ФОЛЬКЛОРУ (на історіографічній базі досліджень ХІХ-ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,91 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
ГУРІНА АЛЛА ВІКТОРІВНА
УДК 781.7:784.4”18+19”(043.3)
СЕМАНТИКА МУЗИЧНО-ПІСЕННОГО
ФОЛЬКЛОРУ
(на історіографічній базі досліджень ХІХ-ХХ ст.)
17.00.01 – теорія і історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури
Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор Іваницький Анатолій Іванович, Київський національний університет культури та мистецтв, професор кафедри фольклористики та народно-пісенного виконавства
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор Бабій Неоніла Леонідівна, Харківський державний інститут мистецтв ім. І.П. Котляревського, завідувач кафедри історії української культури кандидат мистецтвознавства, доцент Єфремов Євген Васильович, Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського, доцент кафедри музичної фольклористики
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, фольклористики та ім. М.Т. Рильського НАН України, відділ культурології та етномузикознавства, м. Київ.
Захист відбудеться “19” вересня 2001 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 64.807.01 Харківської державної академії культури
за адресою: 61003, Харків, Бурсацький спуск, 4, мала зала.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської державної
академії культури за адресою: 61003, Харків, Бурсацький спуск, 4.
Автореферат розісланий “18” серпня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат мистецтвознавства, доцент Откидач В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний етап розвитку гуманітарних наук називають "епохою семантики" Це повною мірою стосується і спеціальностей об'єктом дослідження яких є фольклор. Можна констатувати певні досягнення філологів етнологів в розробці проблеми семантики фольклору – реконструкції давніх смислів поетичних образів та сюжетів смислової основи обрядів звичаїв ужиткових предметів. Необхідним є такий ракурс вивчення й традиційної пісенності – одного з елементів фольклорної системи – як умова з'ясування внутрішньої сутності загального цілого – традиційної культури. Проте декодування музичного фольклору по суті не розпочиналось.
Актуальність дослідження визначається нерозробленістю всієї сфери семантичної проблематики в музичній фольклористиці. Вітчизняна етномузикологія не знає праць, спеціально присвячених теоретичному вивченню музичної семантики. В дисертаційних дослідженнях питання семантики музично-пісенного фольклору не піднімалось. Проте, окремі моменти семантичної проблематики висвітлювались в статтях та дослідженнях, що присвячені іншим проблемам етномузикології. Це роботи З.В. Евальд, Ф.А. Рубцова, І.І. Земцовського, В.Л. Гошовського. Але проблема настільки багатовимірна , що її актуальність з часом лише зростає. Музична фольклористика залишає осторонь світоглядні питання традиційної музичної культури. Смисловий, семантичний аналіз повинен бути визнаний як найбільш адекватний у розкритті сутності традиційної пісенності на всіх рівнях.
Вивчення семантики музично-пісенного фольклору підводить до необхідності нового розуміння культури в цілому. Глибокі розбіжності між типами культури – тієї, в якій домінує писемність і культури усної традиції. не зводяться до засобів фіксації культурної інформації, а виявляють їх сутність, природу. Найбільш архаїчні шари фольклору репрезентують в наші дні стару лінію розвитку культури, – дохристиянську. Вони дають можливість виявити витоки світогляду, що є важливим не лише як точка відліку, але і як феномен культури, що є самоцінним, з якого як із зародку розвивається все багатство ідей.
Уявлення, що виникли на відповідному етапі розвитку мислення, втілені в інтонаціях обрядових наспівів, кристалізувались в традиційній пісенності взагалі Різність значень, зокрема звукових кодів, є об'єктивною для людей різних епох.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СЕМАНТИКА МУЗИЧНО-ПІСЕННОГО ФОЛЬКЛОРУ (на історіографічній базі досліджень ХІХ-ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок