Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗРОШЕННЯ В АГРАРНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗРОШЕННЯ В АГРАРНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗРОШЕННЯ В АГРАРНОМУ ВИРОБНИЦТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,59 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТАЙМАЗОВА ЕЛІТА АЛИМІВНА
УДК: 65.014.1+631.672+003.13+626.81(477.75)
ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗРОШЕННЯ В АГРАРНОМУ ВИРОБНИЦТВІ
08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(за видами економічної діяльності)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Республіканському вищому навчальному закладі «Кримський інженерно-педагогічний університет» Міністерства освіти і науки АРК, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Абдуллаєв Раіт Алядінович, РВНЗ «Кримський інженерно-педагогічний університет», завідувач кафедри обліку та аудиту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Кузнецов Олексій Іванович, Південний філіал «Кримський агротехнологічний університет» Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України, завідувач кафедри бухгалтерського обліку і аудиту;
кандидат економічних наук, доцент
Мухіна Ірина Анатоліївна, Херсонський державний аграрний університет, доцент кафедри організації виробництва та агробізнесу.
Захист відбудеться “01“ липня 2008 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул.Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м.Дніпропетровськ-27, вул.Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий “30“ травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Р.М. Миронова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливою складовою частиною національного багатства та умовою суспільного розвитку в агропромисловій сфері економіки є водні ресурси. Інтенсивний розвиток продуктивних сил, екстенсивні способи використання водних ресурсів, недосконалість організаційно-економічного механізму управління й регулювання водокористуванням привели до різкого якісного й кількісного виснаження водно-ресурсного потенціалу країни та її регіонів. На сучасному етапі розвитку АПК Криму водні ресурси є вирішальним чинником, який впливає на ефективність функціонування сільського господарства й галузей переробки його продукції. Недостатньо ефективно використовуються водні ресурси в сільськогосподарських підприємствах, що характеризується зменшенням водозабезпеченості господарств-водокористувачів у порівнянні з 1991 р. у 3,1 рази, збільшенням невиробничих втрат води у міжгосподарській ланці зрошувальної мережі з 9,6% у 1991 р. до 21,0% у 2006 р. Не можуть бути використані як зрошувані 200 тис. га зрошуваних земель з причини розукомплектовування запірно-регулюючої арматури і дощувальної техніки, насосно-силового обладнання та ліній електропередач.
Назріла необхідність зміни існуючих виробничих відносин з приводу використання водних ресурсів, які не забезпечують достатню матеріальну зацікавленість і відповідальність учасників водокористування в ефективному використанні води. Становлення відносин ринкового типу в сільськогосподарському виробництві вплинуло на зниження показників ефективності його функціонування. У зв'язку з цим особливу актуальність і значимість набуває розробка науково-обґрунтованих пропозицій, спрямованих на підвищення ефективності й подальшого розвитку сільськогосподарського виробництва на зрошуваних землях республіки з урахуванням грошової оцінки меліорованих земель у ринкових умовах господарювання.
Дослідженню економічних аспектів даної проблеми присвячені роботи багатьох вчених, економістів. Методологія визначення економічної ефективності виробництва, ефективності використання зрошуваних земель є вузловими проблемами економічної теорії, якій присвячені дослідження Жмінько В.І., Івашкєвича Ю.І., Мацкєвича В.П., Благодатного В.І., Кузнецова О.І., Зузіка Д.Т., Лимаря О.О., Новікова Ю.М., Раскіна Г.Ф., Кудіна М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗРОШЕННЯ В АГРАРНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок