Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТИВНІСТЬ АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ ДЕЯКИХ ЧОРНОМОРСЬКИХ ГІДРОБІОНТІВ У ПРИБЕРЕЖНІЙ АКВАТОРІЇ СЕВАСТОПОЛЯ

АКТИВНІСТЬ АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ ДЕЯКИХ ЧОРНОМОРСЬКИХ ГІДРОБІОНТІВ У ПРИБЕРЕЖНІЙ АКВАТОРІЇ СЕВАСТОПОЛЯ

Назва:
АКТИВНІСТЬ АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ ДЕЯКИХ ЧОРНОМОРСЬКИХ ГІДРОБІОНТІВ У ПРИБЕРЕЖНІЙ АКВАТОРІЇ СЕВАСТОПОЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,03 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ПІВДЕННИХ МОРІВ ІМ. О.О. КОВАЛЕВСЬКОГО
ШАХМАТОВА
Ольга Олександрівна
УДК 577.1:574.(262.5)
АКТИВНІСТЬ АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ
ДЕЯКИХ ЧОРНОМОРСЬКИХ ГІДРОБІОНТІВ
У ПРИБЕРЕЖНІЙ АКВАТОРІЇ СЕВАСТОПОЛЯ
03.00.17 – гідробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Севастополь – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біології південних морів
ім. О.О. Ковалевського НАН України, м. Севастополь
Науковий керівник: кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Тренкеншу Рудольф Павлович,
Інститут біології південних морів НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Сіренко Лідія Якимівна
Інститут гідробіології НАН України,
головний науковий співробітник
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Сілкін Юрій Олександрович
Карадазький природний заповідник НАН України
Провідна установа: Одеський Національний університет ім. І. І. Мечникова Міністерства освіти і науки України, кафедра гідробіології та загальної екології
Захист дисертації відбудеться 07.07.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 50.214.01 Інституту біології південних морів ім. О.О. Ковалевського НАН України за адресою: 99011, м. Севастополь, пр. Нахімова, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту біології південних морів, адреса: 99011, м. Севастополь, пр. Нахімова, 2.
Автореферат розісланий 04.06.2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради Д50.214.01
Доктор біологічних наук,
професор Гаєвська А.В


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Антиоксидантна (АО) система в наш час розглядається як ланка метаболізму, що відрізняється універсальним відгуком на будь-який вплив, у тому числі, і токсичний. Відгук організмів включає адаптивні зміни, пов'язані з активацією АО системи у відповідь на збільшення концентрації токсичних метаболітів, що спричинюють порушення окисно-відновного потенціалу клітин і тканин, а також деструктивні зміни білків, жирів, нуклеїнових кислот (Владимиров, Арчаков, 1972; Менщикова, Зенков, 1993).
Потенційна можливість використання зв'язку між біохімічним відгуком організмів на оксидативний стрес, що виникає під час дії ушкоджуючого чинника навколишнього середовища зі станом самого середовища, є ключовим моментом екологічного моніторингу. На існування такої залежності вказують багато авторів (Winstone, Di-Jiulio, 1991; Lafaurie et al., 1992; Burgeot et al., 1996). Порівняльні дослідження відгуку тварин з різних таксономічних груп на руйнівну дію вільних радикалів дозволили виявити особливу роль морських організмів у механізмі екологічного моніторингу (Di-Giulio, 1991).
Показники АО системи відрізняються швидкістю й адекватністю реакції на збільшення концентрації токсичних речовин, що дає можливість оцінити екологичний стан забруднення акваторій. З цієї причини у світовій практиці АО широко використовується для контролю якості середовища (Livingstone et al., 1990; Di-Giulio, 1993; Peters et al., 1994; Foerlin et al., 1995; Вurgeot et al., 1996; Nesci et al., 1998). Разом с тим видомо, що визначення величини окремих полютантів у морському середовищі не завжди об'єктивно характеризує екологічну ситуацію, поскількі вони, внаслідок трансформації у водному середовищі та взаємодіі між собою та чинниками середовища, утворюють продукти невідомої хімічної природі, а методи оцінки їх токсичності не розроблені. Отже пошук та застосування чутливих і недорогих методів морського екологічного моніторингу є вкрай актуальним.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувались у межах бюджету НАН України за темами “Метаболічні основи існування масових видів безхребетних і риб в умовах мінливого режиму Чорного моря” (1996 - 1998 р.р), № держ. реєстрації 0196U022102 і “Структурно-функціональні основи продукційних процесів у гідробіонтів” (1999 - 2000 р.р.), № держ. реєстрації 0199U001389, а також міжнародного гранту “Bioenergetic activity of the marine organisms as an integral index of enviromental water quality” INTAS-OPEN-96-1961, де автор був виконавцем розділу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АКТИВНІСТЬ АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ ДЕЯКИХ ЧОРНОМОРСЬКИХ ГІДРОБІОНТІВ У ПРИБЕРЕЖНІЙ АКВАТОРІЇ СЕВАСТОПОЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок