Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ПИВОВАРНИХ СОРТІВ ЯРОГО ЯЧМЕНЮ В УМОВАХ СХІДНОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ОСОБЛИВОСТІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ПИВОВАРНИХ СОРТІВ ЯРОГО ЯЧМЕНЮ В УМОВАХ СХІДНОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ПИВОВАРНИХ СОРТІВ ЯРОГО ЯЧМЕНЮ В УМОВАХ СХІДНОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,85 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ РОСЛИННИЦТВА ІМ. В.Я. ЮР’ЄВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
СКИДАН Вадим Олександрович
УДК: 633.16:631.5
ОСОБЛИВОСТІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ПИВОВАРНИХ СОРТІВ ЯРОГО ЯЧМЕНЮ В УМОВАХ СХІДНОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.09 – рослинництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2008


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва Української академії аграрних наук
Науковий керівник - | кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
Попов Сергій Іванович,
Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва Мінагрополітики України, доцент кафедри рослинництва
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН
Черенков Анатолій Васильович,
Інститут зернового господарства УААН, заступник директора з наукової роботи, зав. відділу технології вирощування високоякісного зерна озимих культур
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
Свидинюк Іван Миколайович,
Національний науковий центр “Інститут землеробства УААН”, зав. лабораторії інтенсивних технологій зернових колосових і кукурудзи
Захист відбудеться “ 18 ” березня 2008 року о 13 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.366.01 при Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва УААН за адресою: 61060, м. Харків, пр-т Московський, 142.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва УААН за адресою: 61060, м. Харків, пр-т Московський, 142.
Автореферат розіслано “ 13 ” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Петренкова В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вирощування ярого ячменю передбачає використання його зерна в основному на кормові цілі та як сировини для харчової промисловості.
В Україні, і зокрема в Харківській області, успішно розвивається пивоварна промисловість. В останні роки значно збільшилась потреба у забезпеченні пивоварних заводів високоякісною сировиною та підвищилися вимоги до якісних показників зерна ячменю, які повинні відповідати міжнародним стандартам.
На теперішній час в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр'єва УААН створені нові сорти ярого ячменю пивоварного напряму, які здатні давати високі та сталі врожаї пивоварного зерна. Основним резервом нарощування виробництва якісного зерна ячменю пивоварного напряму, поряд із створенням високоврожайних і високоякісних пивоварних сортів, є удосконалення технології вирощування сучасних сортів, які мають високий потенціал урожайності та можуть формувати відповідні якісні показники зерна.
Технологія вирощування пивоварного ячменю має ряд відмінностей від ячменю зернового призначення, які пов’язані з вимогами до властивостей сировини для пивоваріння. Зерно повинно мати знижений вміст білка, високу енергію проростання, крупність та інші показники, які в значній мірі залежать від природнокліматичної зони вирощування та погодних умов в період вегетації ячменю. Але досягти стабільності цінних для пивоваріння показників зерна ячменю можливо за певних технологічних умов.
В роботах ряду авторів наведено результати досліджень з удосконалення елементів технології вирощування ярого ячменю. Однак в умовах східної частини Лісостепу України вплив попередників, системи основного обробітку ґрунту, удобрення, строків сівби, норм висіву на продуктивність і пивоварні якості зерна сучасних сортів ярого ячменю пивоварного з урахуванням їх біологічних особливостей ще не достатньо вивчено. Запропонована робота і присвячена вирішенню цих питань.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Теоретичні та експериментальні дослідження, що склали основу дисертаційної роботи, є складовою частиною тематичного плану Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва УААН згідно завдання 2001–2005 рр. ”Розробити ресурсозберігаючі технології вирощування зернових колосових і олійних культур” (номер державної реєстрації 0101U006140) науково-технічної програми ”Зернові і олійні культури” та завдання 2006–2010 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ПИВОВАРНИХ СОРТІВ ЯРОГО ЯЧМЕНЮ В УМОВАХ СХІДНОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок