Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МОНОПАРТІЙНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ: ПЕРЕДУМОВИ, ФОРМИ І МЕТОДИ (1917 — перша половина 20-х рр.)

ФОРМУВАННЯ МОНОПАРТІЙНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ: ПЕРЕДУМОВИ, ФОРМИ І МЕТОДИ (1917 — перша половина 20-х рр.)

Назва:
ФОРМУВАННЯ МОНОПАРТІЙНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ: ПЕРЕДУМОВИ, ФОРМИ І МЕТОДИ (1917 — перша половина 20-х рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,84 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Білошицький Сергій Володимирович
УДК321.74.(068):(001.2+018+012) “1917/1925”
ФОРМУВАННЯ МОНОПАРТІЙНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ:
ПЕРЕДУМОВИ, ФОРМИ І МЕТОДИ
(1917 — перша половина 20-х рр.)
07.00.01 — Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк-2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі регіональних проблем історії України Інституту історії України НАН України
Науковий керівник — | кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
ДАНИЛЮК Юрій Зіновійович,
провідний науковий співробітник
відділу регіональних
проблем історії України
Інституту історії України
НАН України
Офіційні опоненти — | доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
РЕЄНТ Олександр Петрович,
заступник директора
Інституту історії України
НАН України;
доктор історичних наук, професор
БУТ Олександр Микитович,
професор кафедри історії слов’ян
Донецького національного університету
Провідна установа — | Харківський національний університет
ім.В.Н.Каразіна,
кафедра історії України
Захист відбудеться “11” травня 2001 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.02. для захисту дисертацій в Донецькому національному університеті (83055, Донецьк, вул.Університетська, 24, другий навчальний корпус, ауд. ).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, Донецьк, вул.Університетська, 24).
Автореферат розісланий “10” квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
О.В.Крапівін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Глибоке і всебічне дослідження історії України обумовлює доцільність і своєчасність осмислення і об'єктивної оцінки заходів більшовицької партії в 1917-му — першій половині 20-х років, спрямованих на нейтралізацію політичної опозиції, жорсткий цілеспрямований наступ або навіть знищення тих політичних сил, які мали власне бачення подальшого розвитку Української держави і могли скласти конкуренцію більшовикам в боротьбі за владу.
Теоретичні праці засновників і керівників Комуністичної партії та Радянської держави яскраво і переконливо доводять, що аналізовані процеси носили не випадковий характер, обумовлений ситуаційними чинниками, а випливали з розгорнутої програми, яка методично і послідовно проводилась в життя.
В зв'язку з цим, виходячи з програмних засад і планів більшовицької партії, конкретних поглядів її лідерів, виняткового значення набувають вивчення і висвітлення передумов, шляхів, форм і методів РСДРП(б)—РКП(б)—КП(б)У по формуванню монопартійної системи в Україні, яка в своєму кінцевому результаті стала визначальним фактором суспільно-політичного, економічного і культурного життя України кінця ХХ ст.
Надзвичайно важливою є проекція результатів досліджень на сьогодення, коли в Україні бурхливо і неоднозначно проходять процеси становлення і ствердження багатопартійності, опанування глибокою за своїм змістом політичною культурою. Розв'язання проблем, порушених в дисертації, дозволять не допустити окремих рецидивів минулого, сприятимуть проведенню прозорої, розрахованої на особистість і суспільство, політики.
Об'єктом дослідження є заходи вищого політичного керівництва як України, так і РКП(б), місцевих партійних і радянських органів та спецслужб по ліквідації політичної опозиції, встановленню жорсткої цензури, проведенню карально-репресивних заходів щодо представників інших політичних партій і течій.
Предметом дослідження є основні етапи, форми і методи встановлення в Україні монопартійної системи, її причини і наслідки для подальшого розвитку держави, місце і роль різних політичних партій і сил в реалізації зазначеного процесу.
Хронологічні межі дослідження охоплюють період 1917-го — першої половини 20-х років. Їх нижня межа обумовлена помітним зростанням активності політичних партій і сил, покликаних до життя Лютневою революцією 1917 р. Верхня межа збігається із завершенням реалізації комплексу організаційних, ідеологічних та репресивних заходів РКП(б)—КП(б)У, зорієнтованих на встановлення монопартійної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МОНОПАРТІЙНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ: ПЕРЕДУМОВИ, ФОРМИ І МЕТОДИ (1917 — перша половина 20-х рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок