Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ УКРАЇНИ (1970-2004 рр.)

НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ УКРАЇНИ (1970-2004 рр.)

Назва:
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ УКРАЇНИ (1970-2004 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,90 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ЧЕПУРНА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 378.127
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ УКРАЇНИ (1970-2004 рр.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
ЖИТОМИР – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент Даниленко Лідія Іванівна,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України, м.Київ,
проректор з науково-методичної роботи та міжнародних відносин
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
дійсний член АПН України
Євтух Микола Борисович,
Академія педагогічних наук України, м. Київ,
відділення педагогіки і психології вищої школи, академік-секретар;
кандидат педагогічних наук, доцент
Клокар Наталія Іванівна,
Київський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, ректор.
Провідна установа: | Інститут педагогіки АПН України, м. Київ, лабораторія управління освітніми закладами.
Захист відбудеться 18 жовтня 2005 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.14.053.01 у Житомирському державному університеті імені Івана Франка, 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка, 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40.
Автореферат розісланий “17”вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.А. Сейко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Важливою умовою модернізації національної системи освіти є докорінне вдосконалення її складової – системи післядипломної освіти педагогічних працівників, подальший розвиток якої значною мірою залежить від забезпечення наступності, врахування та критичного осмислення того, що було зроблено у попередні роки, позитивного вітчизняного і зарубіжного досвіду. Наукова спадщина вимагає вдумливого критичного об’єктивного аналізу і відбору того, що може слугувати сучасності.
Проте, як свідчить аналіз сучасної літератури з проблем післядипломної освіти і практичної діяльності у цій галузі, значні теоретичні, методичні та практичні надбання минулого використовуються недостатньо.
Вважаємо за доцільне звернутися до теоретичних та науково-методичних досліджень розвитку системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників (СПКПП) України як основної складової післядипломної педагогічної освіти у період з 70-х рр. ХХ ст. по 2004 р. Цей період характеризується переходом від нестабільності в науково–методичному забезпеченні СПКПП України до системності.
Значна розробка науково-методичних засад підвищення кваліфікації педагогічних працівників України розпочалася на початку 70-х рр. ХХ ст. із створення при Центральному й обласних інститутах удосконалення вчителів (ОІУВ) кафедр педагогіки, психології й управління і в зв’язку з цим появи систематичних наукових та науково-методичних розробок з проблем становлення і розвитку СПКПП; розробки змісту, форм і методів навчання на курсах підвищення кваліфікації педагогічних працівників, у тому числі для керівників загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ) та методистів системи загальної середньої освіти; розвитку теорії андрагогіки і неперервної педагогічної освіти.
Цей період нами умовно поділений на два етапи: перший – з 70-х рр. до 1991 р., коли відбувався розвиток системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників за радянських часів; другий – з 1991 р. по 2004 р., де система розвивалася в умовах становлення незалежної України. Верхня часова межа дослідження відповідає історичному моменту становлення України як держави з ринковою орієнтацією.
На першому етапі розвитку СПКПП України вітчизняними теоретиками і практиками було розроблено у концептуальному аспекті комплекс таких питань, як: сутність і структура системи підвищення кваліфікації (зміст, форми та методичне забезпечення); моделі об’єктивно необхідних знань для різних категорій педагогічних працівників; науково-методичні засади підвищення кваліфікації у міжкурсовому періоді; впровадження досягнень педагогічної науки та передового досвіду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ УКРАЇНИ (1970-2004 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок