Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ ПО ВІДЗНАЧЕННЮ ТИСЯЧОЛІТТЯ ХРЕЩЕННЯ РУСИ-УКРАЇНИ (кін.70-х-80-ті роки ХХ ст.)

ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ ПО ВІДЗНАЧЕННЮ ТИСЯЧОЛІТТЯ ХРЕЩЕННЯ РУСИ-УКРАЇНИ (кін.70-х-80-ті роки ХХ ст.)

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ ПО ВІДЗНАЧЕННЮ ТИСЯЧОЛІТТЯ ХРЕЩЕННЯ РУСИ-УКРАЇНИ (кін.70-х-80-ті роки ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,92 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
НЕДУЖКО ЮРІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 94 (100): 314.742 (477) “19”
ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ
ПО ВІДЗНАЧЕННЮ ТИСЯЧОЛІТТЯ ХРЕЩЕННЯ
РУСИ-УКРАЇНИ
(кін.70-х-80-ті роки ХХ ст.)
Спеціальність 07.00.02- всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії зарубіжних країн Волинського державного університету імені Лесі Українки.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
Колесник Віктор Пантелеймонович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки,
завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Брицький Петро Павлович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
професор кафедри історії України
кандидат історичних наук, професор Лановик Богдан Дмитрович,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри українознавства
Провідна уставнова: Інститут української археографії та джерелознавства
імені М.С.Грушевського НАН України
Захист відбудеться 31 січня 2003 року о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м.Чернівці, вул. Кафедральна, 2 (корпус 14).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (м.Чернівці, вул. Лесі Українки,23).
Автореферат розісланий “ 27” грудня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Ротар Н.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається необхідністю всебічного і глибокого дослідження всесвітньої історії , особливо тих її аспектів, які тривалий час перебували поза увагою дослідників. До таких, серед інших, відносяться проблеми життя і діяльності української діаспори.
У новітній історії світу українська діаспора – помітне явище. Вважається, що поза кордонами України перебуває щонайменше 10 млн. осіб українського походження. Найчисельніші, найорганізованіші та найактивніші громади української діаспори зосереджені у Сполучених Штатах Америки та Канаді. Привертає увагу, передусім, висока суспільна і громадська активність зарубіжних українців. Своєю сумлінною працею, лояльністю і доброзичливістю до інших національно-етнічних груп вони завоювали заслужений авторитет у країнах проживання.
Українська діаспора в країнах Заходу змогла добре зорганізуватися і налагодити своє національно-культурне життя. Зарубіжні українці зберегли і культивують нині багато з тих культурно-духовних надбань, які назавжди втрачені в Україні. Ними створено багато громадських організацій, сотні українських наукових інституцій, засобів масової інформації, видано чимало надзвичайно цінних публікацій, документів на зразок англомовної “Енциклопедії України”, семитомної “Енциклопедії української діаспори” (спільно з київськими вченими), спогадів, досліджень тощо.
Характер зв’язків зарубіжних українців з батьківською землею залежав від багатьох об’єктивних і суб’єктивних факторів, насамперед, від суспільно-політичної ситуації в країнах поселення і в Україні, позицій різних поколінь української діаспори. Та, незважаючи на несприятливі історичні обставини, українські поселенці в західному світі завжди прагнули до зріднення з Україною. Це прагнення відбилося у рухах солідарності й допомоги українському народові, проведенні різноманітних акцій і кампаній матеріальної і моральної підтримки земляків в Україні у найскрутніші для них роки і періоди життя: воєн, голодоморів, переслідувань з боку тоталітарного режиму, Чорнобильської катастрофи та ін.
З новою силою рух солідарності проявився під час підготовки і проведення однієї з найбільших за всю попередню історію українства кампанії по відзначенню Тисячоліття хрещення Руси-України. Адже одним із її магістральних напрямків було вирішення з допомогою світової громадськості найголовніших проблем з правами людини в УРСР, а також спростування фальсифікації української історії стосовно хрещення Руси-України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ ПО ВІДЗНАЧЕННЮ ТИСЯЧОЛІТТЯ ХРЕЩЕННЯ РУСИ-УКРАЇНИ (кін.70-х-80-ті роки ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок