Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА І ПРОТЕЗУВАННЯ ХВОРИХ НА ПАТОЛОГІЧНЕ СТИРАННЯ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБІВ

ПІДГОТОВКА І ПРОТЕЗУВАННЯ ХВОРИХ НА ПАТОЛОГІЧНЕ СТИРАННЯ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБІВ

Назва:
ПІДГОТОВКА І ПРОТЕЗУВАННЯ ХВОРИХ НА ПАТОЛОГІЧНЕ СТИРАННЯ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,92 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ

ДВОРНИК Валентин Миколайович
УДК 616.314.-089.-28-001.4
ПІДГОТОВКА І ПРОТЕЗУВАННЯ ХВОРИХ
НА ПАТОЛОГІЧНЕ СТИРАННЯ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБІВ
14.01.22 – стоматологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України
(ректор – заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Скрипніков М.С.).
Науковий керівник: кандидат медичних наук, професор Рубаненко Вячеслав Васильович, Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, завідувач кафедри ортопедичної стоматології та імплантології
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Гризодуб Василь Іванович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри ортопедичної стоматології та ортодонтії;
- кандидат медичних наук, доцент Мірза Олександр Іванович, медичний інститут Української Асоціації Народної Медицини, м. Київ, завідувач кафедри ортопедичної стоматології.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, м. Київ, кафедра стоматології.
 
Захист відбудеться 19 вересня 2001 р. о 900 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д44.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії (36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Української медичної стоматологічної академії (36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23).
Автореферат розісланий 2 серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Петрушанко Т. О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Патологічне стирання твердих тканин зубів – це порівняно швидко протікаючий процес, який супроводжується змінами в зубних і навколозубних тканинах, ураженнями функції жувальних м’язів та скронево-нижньощелепного суглоба. При цьому на зубах утворюються атипові площадки, оточені гострими краями збереженої емалі, зуби втрачають свою анатомічну форму. Патологічне стирання зубів відіграє велику роль в загальній патології зубів і являється зовсім не байдужим для стану всього організму (Абдулов И.И., 1991).
За даними різних авторів розповсюдженість захворювання коливається від 4% до 57% у молодому віці і сягає 91% у осіб старшого віку (Robb N.D., Smith B.G., 1990, Milosevic A. et al., 1994, Smith B.G., Robb N.D., 1996, Bartlett D.W. et al., 1998).
Серед причин розвитку патологічного стирання в останній час усе більше значення надають поєднаній дії декількох етіологічних чинників, серед яких найбільше значення мають: структурна неповноцінність емалі і дентину та підвищене оклюзійне навантаження на зуби. Перший чинник може бути обумовлений генетичними особливостями будови цих тканин, розладами процесу обміну речовин, захворюванням шлунково-кишкового тракту, нейродистрофічними і ендокринними порушеннями, що супроводжуються неповноцінною кальцинацією твердих тканин зубів, другий – патологія оклюзії, втрата багатьох зубів, особливості функції жувальних м’язів, наприклад, парафункція (Каламкаров Х.А., 1995; Молдаванов А.Г., 1996, Добровольський О.В.,2000; Gallien G.S.,1995).
Діагностика даної патології, як правило, труднощів не викликає. Разом з тим такий допоміжний метод, як електроміографія дозволяє встановити рівень функціональних порушень, про що у літературі немає відповідних даних і вибрати лікарську тактику. При патологічному стиранні зубів лікування представляє значні труднощі. Вони обумовлені багатоформністю захворювання і тим, що його патогенез до кінця не з’ясований. Тому досі не існує консервативних методів патогенетичної терапії, яка б дозволила зупинити процес подальшого стирання твердих тканин зубів. В останні роки найбільш поширеною залишається методика двоетапного лікування, яка передбачає попередню підготовку до протезування з роз’єднанням прикусу та перебудовою рефлексів жувальної системи з метою створення нового функціонального рівня.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА І ПРОТЕЗУВАННЯ ХВОРИХ НА ПАТОЛОГІЧНЕ СТИРАННЯ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок