Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕМБРАНИ З ІММОБІЛІЗОВАНИМИ БАКТЕРІЯМИ ТА ЇХ ФУНКЦІОНАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ

МЕМБРАНИ З ІММОБІЛІЗОВАНИМИ БАКТЕРІЯМИ ТА ЇХ ФУНКЦІОНАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ

Назва:
МЕМБРАНИ З ІММОБІЛІЗОВАНИМИ БАКТЕРІЯМИ ТА ЇХ ФУНКЦІОНАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ”
Коновалова Вікторія Валеріївна

УДК 541.18+577.15
МЕМБРАНИ З ІММОБІЛІЗОВАНИМИ БАКТЕРІЯМИ ТА ЇХ ФУНКЦІОНАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ
05.17.18. – Мембрани та мембранна технологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті “Києво-Могилянська Академія”
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор Брик Михайло Теодорович, Національний університет “Києво-Могилянська Академія”, перший віце-президент, віце-президент з наукової роботи, завідуючий кафедри хімії.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Матвієнко Андрій Борисович, компанія “Чумак”, Скадовський консервний завод, м. Каховка Херсонської обл., директор.
доктор технічних наук, професор Марінченко Віктор Опанасович, Український Державний університет харчових технологій, професор кафедри біотехнології продуктів бродіння екстрактів і напоїв.
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”, хіміко-технологічний факультет, кафедра хімічної інженерії і промислової екології, м. Львів.
Захист відбудеться “ _7_ “ грудня 2001 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.008.01 при Національному університеті “Києво-Могилянська Академія” за адресою 04070, м. Київ, вул. Сковороди 2, ауд. 1-301
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національного університету “Києво-Могилянська Академія” (м. Київ, вул. Сковороди 2).
Автореферат розісланий “-6-“ листопада 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук Вербич С.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. В останні роки мембрани та мембранні технології широко використовуються майже в усіх сферах людської діяльності. Для розширення областей використання синтетичних полімерних мембран, покращання їх розділювальних характеристик та усунення деяких недоліків мембранного розділення необхідне створення нових типів мембран. Швидким розвитком характеризуються сучасні наукові дослідження зі створення нових мембран: композиційних, неорганічних, заряджених та мембран з додатковими функціями. Найбільшого розвитку набув один із напрямків зі створення мембран з додатковими функціями - біокаталітичних мембран, які представляють собою полімерні мембрани з іммобілізованими на їх поверхні біокаталізаторами (ферментами або клітинами). Такі мембрани наряду з додатковими функціями – біокаталіз – частково усувають деякі недоліки баромембранного розділення, зокрема, концентраційну поляризацію. Крім цього, іммобілізація на мембранах біокаталізаторів, які розщеплюють розчинені речовини, запобігає забрудненню мембран з одночасним очищенням води від цих речовин.
Швидкому розвитку досліджень по створенню мембран з додатковими функціями перешкоджають труднощі, що пов'язані з проведенням технологічно складних стадій в процесі їх формування. Методи іммобілізації біокаталізаторів в полімерну матрицю вимагають м'яких умов проведення процесу формування біокаталітичних мембран, що дуже важко досягти, враховуючи існуючі методи формування полімерних мембран із розчинів в органічних розчинниках, які призводять до втрати значної частини активності біокаталізатору. Іншою проблемою є необхідність раціонального спряження розділювальних властивостей мембрани (продуктивність, затримка) та біохімічних реакцій розщеплення або синтезу речовин на поверхні мембрани.
Незважаючи на вказані труднощі, біокаталітичні мембрани можуть бути основою для створення принципово нових технологій, що базуються на проведенні процесів в м'яких умовах у тонких поверхневих шарах мембрани. Також передбачається можливість покращання умов очищення стічних вод, що містять гелеутворюючі речовини.
Мета та задачі дослідження. Метою даної роботи є одержання мембран з іммобілізованими бактеріями, дослідження їх розділювальних властивостей та розробка процесів їх використання в очищенні стічних вод.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕМБРАНИ З ІММОБІЛІЗОВАНИМИ БАКТЕРІЯМИ ТА ЇХ ФУНКЦІОНАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок