Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЗАСОБІВ РАННЬОЇ ПРОФІЛАКТИКИ НЕОНАТАЛЬНИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ТВАРИН

РОЗРОБКА ЗАСОБІВ РАННЬОЇ ПРОФІЛАКТИКИ НЕОНАТАЛЬНИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ТВАРИН

Назва:
РОЗРОБКА ЗАСОБІВ РАННЬОЇ ПРОФІЛАКТИКИ НЕОНАТАЛЬНИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ТВАРИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ННЦ “ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ”
КОЛЬЧИК ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 619:578.27:616-084:616.98
РОЗРОБКА ЗАСОБІВ РАННЬОЇ ПРОФІЛАКТИКИ НЕОНАТАЛЬНИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ТВАРИН
16.00.08 – епізоотологія та інфекційні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в ННЦ “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини” УААН.
Науковий керівник доктор ветеринарних наук, професор,
член-кореспондент УААН Головко А.М.,
віце-президент УААН.
Офіційні опоненти:
доктор ветеринарних наук, професор Апатенко Володимир Максимович, Харківська державна зооветеринарна академія, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології;
кандидат ветеринарних наук Скрипник Валерій Григорович, Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів, заступник директора з наукової роботи, стандартизації і контролю якості ВІП.
Провідна установа Сумський національний аграрний університет, кафедра епізоотології та ОЕВС, Міністерство аграрної політики України, м. Суми.
Захист відбудеться “19” жовтня 2006 р. о 900 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .359.01 в ННЦ “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини” УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ННЦ “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини” УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий “29” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук, професор А.Ф. Бабкін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення і відродження тваринницьких комплексів промислового типу, впровадження індустріальних методів виробництва м’яса й інших продуктів тваринництва, супроводжується різкими змінами епізоотичної ситуації з інфекційних захворювань, а також активізацією умовно-патогенної мікрофлори. Важливою умовою збільшення виробництва тваринницької продукції й покращення її якості є збереження молодняка сільськогосподарських тварин і зниження його захворюваності шляхом підвищення природної резистентності [Афанасьєв Л.А., 1990; Игнатьев М.И., Бондаренко Р.Т., 1994; Бурсуков В.В., 1996].
Загибель молодняка знижує прибутки у тваринництві, порушує планомірну племінну роботу і зростання поголів’я тварин. Тому підвищення ефективності боротьби з хворобами молодняка, не зважаючи на значні успіхи, які були досягнуті ветеринарною наукою в цій галузі, продовжують залишатися однією з найактуальніших і найважливіших проблем.
На фоні зниження резистентності і високої продуктивності тварин та несприятливих факторів зовнішнього середовища зростає вірулентність умовно-патогенних мікробів та вірусів, що і спричиняє виникнення захворювань, які є серйозною перешкодою на шляху інтенсифікації тваринництва. Комплексний підхід до вирішення проблеми інтенсифікації тваринництва, до складу якої входить відтворення стада і збереженість молодняка, обумовив розширення дослідних робіт, спрямованих на подальше вивчення хвороб новонароджених тварин, пошук ефективних засобів їх профілактики [Dusch H., 1995; Lawson G., 1995; Rajkowski K., 1998; Левицький Я.С., 2005].
Проблема профілактики і ліквідації інфекційних захворювань молодняка полягає у створенні повноцінного імунітету в тварин, стану специфічної несприятливості шляхом активної або пасивної імунізації новонароджених. З цією метою в Україні та за її межами проводяться дослідження з корекції імунної відповіді по створенню нових імунізуючих препаратів та розробці методів та способів імунізації з використанням речовин з імуностимулюючою дією [Fedorka-Ggay, 1997; Ушкалов В.О., 2002; Щербаков П.В., 2002].
Регулювання системи імунітету у тварин зумовлює високий економічний ефект в тваринництві. Низька імунологічна реактивність тварин у перші дні життя значною мірою компенсується надходженням до їх організму захисних антитіл з молозивом матері.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБКА ЗАСОБІВ РАННЬОЇ ПРОФІЛАКТИКИ НЕОНАТАЛЬНИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ТВАРИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок