Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧИТЕЛЯ З РОЗВИТКУ ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА УРОКАХ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ

ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧИТЕЛЯ З РОЗВИТКУ ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА УРОКАХ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ

Назва:
ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧИТЕЛЯ З РОЗВИТКУ ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА УРОКАХ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,94 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського
Семенова Алла Василівна
УДК 378.937+378.126+371.302.3
ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧИТЕЛЯ З РОЗВИТКУ
ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА
УРОКАХ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса–2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник– доктор педагогічних наук, професор
Курлянд Зінаїда Наумівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського,
завідувач кафедри педагогіки
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
Кічук Надія Василівна,
Ізмаїльський державний педагогічний інститут,
завідувач кафедри педагогіки і методики
початкового навчання,
декан педагогічного факультету
кандидат педагогічних наук, доцент
Байдан Марія Анатоліївна,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечникова,
доцент кафедри педагогіки
Провідна установа – Криворізький державний педагогічний університет,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кривий Ріг
Захист дисертації відбудеться "22" грудня 2001 р. о 9.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий "19" листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Трифонова О.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена концептуальними положеннями відродження та розбудови системи національної вищої освіти, як найважливішої ланки виховання свідомих громадян України, формування освіченої, творчої особистості, її інтелектуально-духовного потенціалу.
Праці багатьох дослідників (Абдулліна О.А., Беспалько В.П., Грановська Р.М., Забокрицька О.І., Курлянд З.Н., Сластьонін В.О., Хмелюк Р.І., Щербаков О.І. та ін.) з питань підготовки майбутніх учителів до професійної діяльності засвідчують, що зміст та якість підготовки сучасного вчителя слід розглядати як вищу мету педагогічної освіти, спрямованої на вирішення багатьох завдань: переусвідомлення стереотипів професійної орієнтації школярів, розвиток їхніх здібностей, переорієнтація поглядів на особистісні якості вчителя – підвищення його культурного та інтелектуального рівнів. Водночас дослідження останніх років (Бєлкіна В.Н., Бондар В.І., Вікентьєв І.Л., Горін Ю.В., Нестеренко А.О., Паламарчук В.Ф., Приходченко К.І., Шрагіна Л.І. та ін.) виявили протиріччя між ускладненим соціальним замовленням, пов’язаним з особистісно-професійною підготовкою вчителя до професійної діяльності та усталеною практикою, що віддзеркалює орієнтацію педагога переважно на репродуктивний характер виконання професійних функцій. У цих дослідженнях було доведено, що саме творча діяльність, яка активізує розвиток творчих здібностей особистості, виступає гарантом формування потреби в постійному пошуку, накопиченні знань, розумінні їх смислу та значення, самостійному використанню, що необхідно для постійного зростання особистості з урахуванням вимог сучасності. У зв’язку з цим, виникла потреба організації навчально-виховного процесу вищої школи таким чином, щоб професійне становлення студентів було насамперед націлене на формування в них задатків до організації та управління творчою діяльністю школярів, у якому вчитель орієнтувався б не тільки на засвоєння засад наук, а й на розвиток творчих здібностей учнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧИТЕЛЯ З РОЗВИТКУ ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА УРОКАХ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок