Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Електронна і магнітна структура монокристалічних ферит-гранатових ПЛІВОК З ПОРУШЕНИМ ШАРОМ

Електронна і магнітна структура монокристалічних ферит-гранатових ПЛІВОК З ПОРУШЕНИМ ШАРОМ

Назва:
Електронна і магнітна структура монокристалічних ферит-гранатових ПЛІВОК З ПОРУШЕНИМ ШАРОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Прикарпатський університет
імені Василя Стефаника
Яворський Богдан Ілліч
УДК 538.975+537.534.9
Електронна і магнітна структура
монокристалічних ферит-гранатових
ПЛІВОК З ПОРУШЕНИМ ШАРОМ
01.04.18 – Фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
фізико-математичних наук
Івано-Франківськ – 2000 –
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії фізики магнітних плівок Прикарпатського університету ім. В.Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Остафійчук Богдан Костянтинович, завідувач кафедри металофізики Прикарпатського університету ім. В.Стефаника
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Щерба Іван Дмитрович, Львівський національний університет
ім. І.Франка, кафедра фізики металів, м.Львів;
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Пащенко Валентин Павлович, Донецький фізико-технічний інститут ім.О.О.Галкіна НАН України, завідувач відділу фізики дефектних твердих розчинів, м.Донецьк.
Провідна установа: Інститут металофізики ім.Г.В.Курдюмова НАН України, відділ спектроскопії твердого тіла, м.Київ.
Захист відбудеться “ ” жовтня 2000 р. о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.20.051.03 в Прикарпатському університеті ім. В.Стефаника за адресою: 76000, м.Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Прикарпатського університету ім.В.Стефаника (вул.Шевченка, 57).
Автореферат розісланий “ “ вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К.20.051.03
кандидат фізико-математичних наук КЛАНІЧКА В.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Серед багаточисельного класу феритових матеріалів особливе місце займають епітаксіальні плівкові структури на основі залізо-ітрієвого гранату (ЗIГ), які мають надзвичайно вузьку ширину лінії феромагнітного резонансу – 0,2-0,3 Е, намагніченість насичення порядку 1750 Гс і малі поля анізотропії. Це дозволяє застосовувати плівки ЗІГ у надвисокочастотних приладах деци- і сантиметрового діапазонів, а плівки з магнітною анізотропією типу "легка вісь" – у запам'ятовуючих пристроях.
З другої сторони, радіопристрої на спінових хвилях мають ще й ту перевагу, що у них можна здійснювати перенастроювання центральної частоти під дією зовнішнього магнітного поля, що значно спрощує їх при високій компактності. У зв'язку з цим до магнітних матеріалів з структурою гранату, які би задовільняли вимогам надвисокочастотної техніки, ставляться надзвичайно високі вимоги, що примушує використовувати нетрадиційні технологічні методи і застосовувати нові напрями і технології.
У багатьох галузях сучасного приладобудування для керування електромагнітними властивостями матеріалів та подавлення жорстких циліндричних магнітних доменів широко використовується іонна імплантація. I хоча вона стала невід'ємною частиною технологічного процесу виготовлення мікроелектронних запам'ятовуючих пристроїв з циліндричними магнітними доменами на основі магнітних плівок рідкоземельних ферит-гранатів, є ще багато неясних питань, пов'язаних з дією іонного пучка. Зокрема, практично зовсім не вивчено вплив хімічно активних імплантованих іонів на формування електронної структури приповерхневого шару плівок, не встановлені закономірності її трансформації із зміною концентрації впроваджених іонів і радіаційних дефектів. Очевидно, що лише всебічне вивчення і розуміння процесів, які протікають при опроміненні іонами ферит-гранатових плівок, дозволить однозначно передбачити напрям трансформації їх електромагнітних властивостей.
По відношенню до епітаксійних монокристалічних плівок залізо-ітрієвого гранату іонна імплантація є найбільш перспективним на сучасному етапі технологічним процесом, який дозволяє цілеспрямовано модифікувати фізичні властивості приповерхневого шару монокристалічних плівок шляхом зміни його кристалічної і магнітної структури і оптимально вирішити питання отримання надвисокочастотних багатошарових структур.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Електронна і магнітна структура монокристалічних ферит-гранатових ПЛІВОК З ПОРУШЕНИМ ШАРОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок