Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПОРУШЕНЬ ГЕМОСТАЗУ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ГОСТРІ ЛЕЙКЕМІЇ, В УМОВАХ ІНТЕНСИВНОЇ ХІМІОТЕРАПІЇ

ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПОРУШЕНЬ ГЕМОСТАЗУ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ГОСТРІ ЛЕЙКЕМІЇ, В УМОВАХ ІНТЕНСИВНОЇ ХІМІОТЕРАПІЇ

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПОРУШЕНЬ ГЕМОСТАЗУ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ГОСТРІ ЛЕЙКЕМІЇ, В УМОВАХ ІНТЕНСИВНОЇ ХІМІОТЕРАПІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,26 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ПОКАЗНИКИ ГЕМОСТАЗУ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ГОСТРІ МІЄЛОЇДНІ ЛЕЙКЕМІЇ, ПРИ
ІНТЕНСИВНОЇ ХІМІОТЕРАПІЇ НА ЕТАПІ ІНДУКЦІЇ


АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕМАТОЛОГІЇ ТА ТРАНСФУЗІОЛОГІЇ
ПОНОЧЕВНА Олена Вікторівна
УДК 616.155.392-036.11-06-005.1-08-053.2-085.28
ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
ПОРУШЕНЬ ГЕМОСТАЗУ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ГОСТРІ ЛЕЙКЕМІЇ,
В УМОВАХ ІНТЕНСИВНОЇ ХІМІОТЕРАПІЇ
14.01.31 – гематологія та трансфузіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії патофізіології крові та у відділенні проблем гематології дитячого віку Інституту гематології та трансфузіології АМН України на базі Українського дитячого онкогематологічного центру УДСЛ “Охматдит”.
Науковий керівник:
Доктор медичних наук, старший науковий співробітник Лановенко Іван Іванович,
Інститут гематології та трансфузіології АМН України, завідуючий лабораторією
патофізіології крові.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Виговська Ярослава Іллівна, Інститут патології
крові та трасфузійної медицини АМН України (м. Львів), провідний науковий
співробітник відділу гематології;
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник Вільчевська Катерина
Вікторівна, Інститут невідкладної та відновної хірургії ім. В.К.Гусака АМН України (м. Донецьк), завідувач відділення онкогематології для дітей.
 
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України,кафедра гематології та трансфузіології.
Захист відбудеться 17 травня 2005 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.612.01 при Інституті гематології та трансфузіології АМН України (04060, м. Київ-60, вул. М.Берлинського, 12).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гематології та трансфузіології АМН України (04060, м. Київ-60, вул. М. Берлинського, 12).
Автореферат розісланий 22 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради Гащук Г.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останні десятиріччя позначилися значними досягненнями у лікуванні гострих лейкемій (ГЛ) у дітей, що базується на застосуванні високоефективних медичних технологій і специфічних фармакологічних засобів /Nathan and Oski's, 1998; У. Крейтциг та ін., 1991/. Сучасні концепції діагностики та лікування лейкемій дитячого віку знайшли найбільш повне втілення в терапевтичних протоколах BFM, UCAL, POG та ін./ALL-BFM-90, AML-BFM-93/98, ALL-REZ-BFM-95/.
Протоколи BFM та інші чітко регламентують специфічну діагностику і терапію, але, внаслідок непередбаченості спектру і важкості ускладнень при проведенні агресивної терапії, вони містять лише найбільш загальні положення програми супроводжуючого лікування і рекомендують дослідницький підхід. Успіх лікування (досягнення ремісії і підвищення відсотку довготривалого безподійного виживання - EFS) значною мірою залежить від ефективності корекції ускладнень, які можуть бути фатальними. Серед найбільш загрозливих ускладнень інтенсивної хіміотерапії слід підкреслити порушення в системі гемостазу, які обумовлені як патогенетичними механізмами лейкемій, так і токсичними ефектами хіміотерапії. Однак, незважаючи на прогрес гемостазіології, на сьогоднішній день не існує докладних рекомендацій стосовно використання тих чи інших показників і аналізів в конкретних ситуаціях, тому ризик розвитку тромбогеморагічних ускладнень в критичних ситуаціях з точністю передбачити неможливо, отже, неможливо дати універсальних рекомендацій щодо проведення коригуючої терапії. Так, наприклад, при проведенні інтенсивної хіміотерапії гострого лімфобластного лейкозу важко прогнозувати можливість розвитку тромбогеморагічних ускладнень, а, отже, своєчасно профілактувати і ефективно лікувати цереброваскулярні порушення, які виникають під час лікування аспарагіназою /Muller, Boos, 1998/. Ці та низка подібних питаннь є актуальними для вибору сучасних наукових задач.
Безперечно, кваліфікований контроль стану системи гемостазу при лейкеміях повинен містити оцінку важливіших, найбільш інформативних показників судинно-тромбоцитарної ланки, гемокоагуляції і гемореології, антикоагулянтної і фібринолітичної систем і адекватний, що потребуює спеціальної розробоки, алгоритм діагностичного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПОРУШЕНЬ ГЕМОСТАЗУ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ГОСТРІ ЛЕЙКЕМІЇ, В УМОВАХ ІНТЕНСИВНОЇ ХІМІОТЕРАПІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок