Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТ ПАМ'ЯТІ ФОРМИ В НАПОВНЕНИХ ЕПОКСИДНИХ ПОЛІМЕРАХ

ЕФЕКТ ПАМ'ЯТІ ФОРМИ В НАПОВНЕНИХ ЕПОКСИДНИХ ПОЛІМЕРАХ

Назва:
ЕФЕКТ ПАМ'ЯТІ ФОРМИ В НАПОВНЕНИХ ЕПОКСИДНИХ ПОЛІМЕРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,70 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК
ВОЗНЯК Юрій Васильович
УДК 539.2+678.01:53:678.072
ЕФЕКТ ПАМ'ЯТІ ФОРМИ В НАПОВНЕНИХ
ЕПОКСИДНИХ ПОЛІМЕРАХ
01.04.19 – фізика полімерів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому фізико-технічному інституті імені
О.О. Галкіна НАН України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, с.н.с.
Білошенко Віктор Олександрович,
Донецький фізико-технічний інститут імені О.О. Галкіна НАН України, заступник директора інституту з наукової роботи | Офіційні опоненти: |
доктор фізико-математичних наук, професор
Куницький Юрій Анатолійович,
Технічний центр НАН України, завідувач відділом фізики наноструктурних матеріалів | доктор фізико-математичних наук, професор, академік АПН України
Шут Микола Іванович,
Національний педагогічний університет імені
М.П. Драгоманова, завідувач кафедри загальної фізики |
Провідна установа: | Київський національний університет імені Тараса Шевченка, фізичний факультет, м. Київ |
Захист відбудеться “13” червня 2007 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.179.01 Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України, 02160, м. Київ, Харківське шосе, 48 (факс (044) 292-40-64).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України (02160, м. Київ, Харківське шосе, 48).
Автореферат розісланий “4” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.179.01
доктор хімічних наук Ю.М. Нізельський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. До досліджень ефекту пам'яті форми (ЕПФ) у полімерах виявляється постійний інтерес. Вивчення ЕПФ, індукованого деформацією, надає різнобічну інформацію про структуру орієнтованих полімерів і механізми її формування, приводить до більш глибокого розуміння закономірностей кінетики термостимульованої релаксації. Воно ініціює роботи, спрямовані на створення полімерних матеріалів, які володіють новими можливостями при реалізації ЕПФ, що важливо для розширення кола їх практичного застосування і узгоджується з тенденцією інтенсивного розвитку досліджень в області так званих “розумних” матеріалів, до яких у даний час відносять і полімери з ЕПФ.
У цій області є ряд слабо вивчених питань. В першу чергу це стосується наповнених полімерних композитів (НПК). Нечисленні публікації, присвячені ЕПФ у НПК, не дозволяють виявити характерні особливості його прояву в залежності від типу полімерної матриці і наповнювача, встановити закономірності і механізми впливу останнього на параметри процесу відновлення форми. Відомості про ЕПФ у полімерах, що містять наповнювач в агрегованому стані, здатний до значного ущільнення під дією стискаючих напружень, у науковій і патентній літературі відсутні. В той же час введення в полімерну матрицю такого роду наповнювача може забезпечити не тільки отримання нового комплексу фізико-механічних характеристик, але і формування раніш невідомих функціональних властивостей, наприклад, нетрадиційної поведінки при реалізації ЕПФ, обумовленого зміною об’єму матеріалу при деформуванні. Таким чином, проведення систематичних досліджень ЕПФ у НПК із наповнювачами, що утворюють агрегати, здатні до ущільнення, є актуальним як з наукової, так і практичної точок зору. Як матрицю для одержання зазначених НПК доцільно використовувати сітчасті, зокрема, епоксидні полімери, що пов'язано з їх здатністю до повного відновлення форми.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відділі технологічних досліджень процесів гідропресування ДонФТІ ім. О.О. Галкіна НАН України в межах бюджетної теми “Фізика нових станів конденсованих систем, сформованих в умовах високих тисків” (2002-2006), номер державної реєстрації 0102U003201.
Мета і задачі досліджень. Мета роботи – дослідження закономірностей прояву ЕПФ, індукованого деформацією, в композитах на основі епоксидних полімерів і наповнювачів різної природи, що утворюють агрегати, здібні до значного ущільнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕФЕКТ ПАМ'ЯТІ ФОРМИ В НАПОВНЕНИХ ЕПОКСИДНИХ ПОЛІМЕРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок