Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення технології підземної розробки крутоспадних родовищ в умовах відкрито-підземної відробки

Удосконалення технології підземної розробки крутоспадних родовищ в умовах відкрито-підземної відробки

Назва:
Удосконалення технології підземної розробки крутоспадних родовищ в умовах відкрито-підземної відробки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,63 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Криворізький технічний університет
Письменний Сергій Васильович
УДК 622.27:622.274
Удосконалення технології підземної розробки крутоспадних родовищ в умовах
відкрито-підземної відробки
Спеціальність 05.15.02 – підземна розробка родовищ корисних копалин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кривий Ріг – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Криворізькому технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор,
Сторчак Сергій Олександрович,
Голова міжрегіональної асоціації
“Укрвибухпром”
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор,
Гірін В’ячеслав Станіславович,
завідувач кафедрою Криворізького технічного
університету Міністерства освіти і науки України,
м. Кривий Ріг –
кандидат технічних наук, с.н.с
Римарчук Борис Іванович,
головний інженер державного проектного
інституту “Кривбаспроект” Міністерства
промислової політики України, м. Кривий Ріг
Провідна установа: Державний науково-дослідний гірничорудний
інститут Міністерства промислової політики
України, м. Кривий Ріг
Захист відбудеться 20 січня 2006 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 09.052.02 в Криворізькому технічному університеті за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37, ауд. 300.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою: 50002, м.Кривий Ріг, вул.Пушкіна,37.
Автореферат розісланий “17” грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук О.М. Голишев


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний стан гірничодобувної промисловості характеризується великими обсягами застосування відкритих гірничих робіт. Проте погіршення гірничотехнічних умов видобутку (збільшення глибини робіт, зменшення потужності рудних покладів) при одночасному зростанні енерговитрат призводять до скорочення параметрів робочих площадок, збільшення кутів робочого борту і консервації значної частини кар’єру.
Для зменшення відчужуваних під відвали земель спостерігається стійка тенденція розміщення розкривних порід у виробленому просторі кар’єрів. Внаслідок цього розконсервація запасів кар’єру після завершення чергового етапу відпрацювання веде до різкого збільшення обсягів розкриву, а з огляду на обмежений розмір інвестицій із тривалим періодом повернення, значно погіршуються техніко-економічні показники. Тому тимчасові внутрішні відвали, що відсипаються у виробленому просторі кар’єрів, фактично перетворюються в постійні, що приводить до консервації частини балансових запасів родовища. Крім того, таке становище суперечить вимогам діючих “Правил безпеки на відкритих гірничих роботах”. Така ситуація, де внутрішні відвали (породні склади) розкривних порід великої ємкості розташовані безпосередньо в кар’єрі, склалась на Полтавському (Лавриковський і Горишнє-Плавненський кар’єри) та Північному ГЗК (Ганнівський кар’єр). Таким чином, проблема відпрацювання запасів під внутрішніми відвалами великої ємкості є актуальною.
Одним із напрямків вирішення даної важливої науково-технічної проблеми є більш широке освоєння комбінованої розробки з комплексним використанням відкритого і підземного способів відпрацювання родовищ. Для цього необхідно науково обґрунтувати технологію підземної доробки балансових запасів, як способу підтримки виробничих потужностей рудника, поліпшення економічних показників і екологічної обстановки при комбінованому способі ведення гірничих робіт у кар’єрі.
Застосовування традиційних системи підземної розробки з обваленням руди і налягаючих порід для відпрацювання запасів під дном і бортами кар’єрів неминуче веде до значних втрат і засмічення руди. Використання камерних систем із закладкою веде до підвищення собівартості видобутку магнетитових кварцитів, а в ряді випадків робить її недоцільною у зв’язку з незначною конкурентоспроможністю сировини, що добувається.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Удосконалення технології підземної розробки крутоспадних родовищ в умовах відкрито-підземної відробки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок