Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНИ ЩОДО МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ (на прикладі вступу до СОТ)

ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНИ ЩОДО МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ (на прикладі вступу до СОТ)

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНИ ЩОДО МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ (на прикладі вступу до СОТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,78 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Сбітнєв Андрій Володимирович
УДК 339.5.(477)
ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ РЕГУЛЮВАННЯ
ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
УКРАЇНИ ЩОДО МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
(на прикладі вступу до СОТ)
Спеціальність 08.05.01–
світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор,
Єременко Володимир Григорович,
головний науковий співробітник відділу Європи і європейської інтеграції Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор,
Філіпенко Антон Сергійович,
завідувач кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
кандидат економічних наук, доцент,
Мартьянов Олексій Іванович,
завідувач відділу державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності Української академії зовнішньої торгівлі
Провідна установа - Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародної економіки
Захист відбудеться “24” лютого 2004 р. о 1600 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.176.01 по захисту дисертацій в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ-30, вул. Леонтовича, 5
Автореферат розісланий “17” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Хахлюк


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Тема дисертації є часткою більш загальної проблеми входження України у світовий цивілізаційний простір, невідворотного процесу глобалізації взагалі, Європейської інтеграції зокрема. В міру інтеграції економіки України у світове господарство проблема співпраці України з міжнародними організаціями є дедалі актуальнішою. Серед багатьох векторів співпраці країни з цими організаціями, проблеми вступу до Світової організації торгівлі (СОТ) є сьогодні для нашої держави одними з найважливіших. Сьогодні членами СОТ вже є 148 країн, а обсяг торгівлі в межах цієї організації охоплює понад 90% світової міжнародної торгівлі товарами і послугами. Подальше перебування України поза межами цієї організації є недоречним з погляду на перспективний розвиток зовнішньоекономічних стосунків нашої країни зі світовою спільнотою. Хоча альтернативи вступу України в СОТ нібито немає – розв’язання цілої низки проблем, пов’язаних з цими процесами, є зовсім неоднозначним.
Вступ України до СОТ – процес тривалий і непростий. Чи не найскладнішою проблемою цього процесу є недостатня відповідність сучасного механізму регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні правилам цієї організації. Приєднання до СОТ потребує суттєвого удосконалення механізму регулювання зовнішньоекономічної діяльності в напрямку гармонізації з принципами і вимогами СОТ. Таке регулювання не є суто технічним завданням, яке можна розв’язати зміною існуючих підходів чи шляхом простої відміни старих і впровадження нових інструментів. Забезпечення вступу України до СОТ вимагає досить масштабних змін у законодавстві, в економічній політиці держави, значних економічних поступок, що їх має взяти на себе Україна.
Проблема вступу України до СОТ передбачає розв’язання цілої низки різнобічних впливів і наслідків, як позитивних, так і негативних: зростання і зменшення конкурентних переваг, зміни у позиціях окремих галузей у зовнішньоторговельних стосунках, соціально-економічні наслідки для добробуту населення та ціла низка економічних і політичних чинників.
Зараз нема нестачі в дискусіях та обговореннях цієї важливої для нашої країни проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНИ ЩОДО МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ (на прикладі вступу до СОТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок