Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ АНАЛІЗУ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ В ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ЛІТЕРАТУРИ

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ АНАЛІЗУ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ В ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ЛІТЕРАТУРИ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ АНАЛІЗУ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ В ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ЛІТЕРАТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
44,53 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
Ситченко Анатолій Люціанович
УДК 371. 315.6
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ АНАЛІЗУ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ В ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ЛІТЕРАТУРИ
13.00.02 – теорія та методика навчання (українська література)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Миколаївському державному університеті імені В.О.Сухомлинського Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: – доктор педагогічних наук професор член-кореспондент АПН України Волошина Ніла Йосипівна Інститут педагогіки АПН України заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти: – доктор педагогічних наук, професор
Пасічник Євген Андрійович,
Національний педагогічний університет імені
М.П.Драгоманова, професор кафедри методики
викладання української мови і літератури;
– доктор філологічних наук, професор
Семенюк Григорій Фокович,
Інститут філології Київського національного університету
імені Тараса Шевченка, директор;
– доктор педагогічних наук, професор
Пахомова Тетяна Олександрівна,
Запорізький національний університет, завідувач кафедри
методики викладання філологічних дисциплін
і міжкультурної комунікації.
Провідна установа: Житомирський державний університет імені Івана Франка,
кафедра української літератури,
Міністерство освіти і науки України, м. Житомир.
Захист відбудеться „_30__”_червня______2005 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.07 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова 01601 м. Київ вул. Пирогова 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601 м. Київ вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий „__12_”_травня___2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Кравець
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Гуманістичні тенденції в розвитку нашого суспільства зумовлюють істотні зміни в шкільній сфері приводячи освітню систему в державі у відповідність до громадських вимог і потреб кожної людини. Основні завдання і напрями модернізації школи визначені в Конституції України Законі „Про освіту” конкретизовані в державних програмах „Освіта. Україна ХХI століття” Національній доктрині розвитку освіти в Україні концепції реформування гуманітарної освіти в Державному стандарті базової і повної середньої освіти вказують на необхідність інноваційної перебудови освіти яка гарантує людині гідне існування в суспільстві. Важливого значення набуває методична наука забезпечуючи реальне оновлення змісту методів і форм педагогічного процесу.
Реформування шкільної справи в Україні яке відбувається в ринкових умовах та спрямовується у контексті Болонської декларації на узгодження зі світовими освітніми стандартами стикається з рядом проблем і вимагає на думку вітчизняних психологів і педагогів (І.Бех Н.Волошина С.Гончаренко І.Зязюн С.Максименко С.Сисоєва М.Пентилюк, О.Пєхота) гуманізації всієї системи освіти й особистісної зорієнтованості процесу її модернізації. Складовою оновлюваної освіти вчені називають педагогічні технології які передбачають упорядковану й осмислену партнерську взаємодію вчителя й учнів.
Однак у шкільній практиці ще багато невмотивованих навчальних ситуацій, інтуїтивно а то й випадково дібраних засобів та прийомів їх реалізації. Навчальний процес на уроках літератури ще не перетворився на цілеспрямований і неперервний науково обґрунтований і практично доцільний структурований розвиток в учнів заданих якостей особистості. В учнів різного віку не спостерігається значних відмінностей у рівнях сформованості читацьких здібностей. Загострюються суперечності між зростаючим обсягом знань, що їх мають засвоїти школярі, й наявними в них навчальними вміннями. Навчання нерідко проводиться навіть не стільки для знань скільки задля їх оцінки що вже завдало помітних збитків у вихованні особистості. У традиційному навчанні недостатньо враховуються вікові психо-розумові особливості учнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ АНАЛІЗУ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ В ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ЛІТЕРАТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок