Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості побутування народнопісенної необрядової лірики Донецького Приазов'я

Особливості побутування народнопісенної необрядової лірики Донецького Приазов'я

Назва:
Особливості побутування народнопісенної необрядової лірики Донецького Приазов'я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,11 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМ. І. Я. ФРАНКА
Сабельникова Тамара Миколаївна
УДК 398 (477.61./.62)
Особливості побутування народнопісенної необрядової
лірики Донецького Приазов'я
Спеціальність 10.01.07 – фольклористика
 
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури і фольклористики Донецького державного університету.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Мишанич Степан Васильович, Донецький державний університет, завідувач кафедри української літератури і фольклористики.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Шумада Наталя Сергіївна, Київський державний інститут театрального мистецтва ім. Івана Карпенка-Карого, завідувачка кафедри філології. –
кандидат філологічних наук
Сокіл Василь Васильович, Інститут народознавства НАН України, старший науковий співробітник відділу фольклористики.
Провідна установа – Київський національний університет
ім. Т. Шевченка, кафедра фольклористики.
Захист дисертації відбудеться 28 вересня 2000 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.13 при Львівському національному університеті ім. І.Я. Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. І.Я. Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 25 серпня 2000 р.
Учений секретар
спеціалізованої ради,
кандидат філологічних наук В.М. Івашків
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Фольклорний процес завжди перебуває в русі, підлягає постійним змінам, тож надзвичайно важливо зафіксувати певний момент цього руху, простежити його особливості. Це потрібно передусім для подальших досліджень, які виявлятимуть закономірності фольклорної еволюції. Про значну роль таких досліджень на різних часових відрізках писав ще М. Грушевський, наголошуючи, що подібні розвідки “можуть послужити до пізнання краю та ... людности, їх сучасного і минулого життя” Грушевський М. Береження і дослідження побутового і фольклорного матеріалу як відповідальне державне завдання // Народна творчість та етнографія. – 1996. – №4. – С. 42.. Про необхідність, важливість збереження фольклорного фонду та його наукового вивчення йдеться і в рекомендації ЮНЕСКО державам-членам, яка була прийнята на генеральній конференції ООН з питань освіти, науки та культури в Парижі 1989 р. Рекомендація ЮНЕСКО державам-членам про збереження фольклору //Народна творчість та етнографія. – 1990. – №2. – С. 3 – 7. Окремі локальні дослідження допомагають виявити своєрідність фольклорної традиції та встановити місце фольклору певного регіону в загальнонаціональному уснопоетичному процесі.
Донеччина за географічними параметрами традиційно поділяється на три зони: північну, середню та південну. Ці смуги різняться і в історико-культурному плані. Культурна традиція Північної Донеччини тяжіє до Слобожанщини, Середня Донеччина – дифузна, Південна має свої специфічні особливості, що випливають із близькості до Азовського моря, складу населення. Ми досліджуватимемо народнопісенну лірику Донецького Приазов’я, що розташувалось на Приазовській низовині та Приазовській височині, межа якої проходить через Волноваський, Старобешевський та Амвросіївський райони. Окреслена територія збігається з Південною Донеччиною, але спільність історико-культурних умов дозволяє частково віднести сюди і дифузну зону, тобто північні частини Старобешевського, Волноваського районів та Мар’їнський район.
Актуальність теми дослідження. Вивчення фольклорного процесу Донецького Приазов’я велося вкрай спорадично, хоча саме явище живе повнокровним життям і виявляє свої локальні особливості. Справа в тому, що населення Донецького Приазов’я, як зрештою і всієї Донеччини, – своєрідний конгломерат, що формувався протягом тривалого часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Особливості побутування народнопісенної необрядової лірики Донецького Приазов'я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок