Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ РЕКРЕАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ РЕКРЕАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ) / сторінка 4

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ РЕКРЕАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,92 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

В роботі розглянуто теоретичні аспекти оцінки природного рекреаційного потенціалу, обгрунтовані методи економічного стимулювання його ефективного використання. Природний рекреаційний потенціал – це здатність розвіданих та експ-луатаційних природних рекреаційних ресурсів сприяти відновленню здоров’я людей, їх відпочинку, фізичному, інтелектуальному та духовному розвитку. В основі компонентної оцінки ПРП регіону лежить методика, суть якої полягає у визначенні сукупної можливості природних рекреаційних ресурсів задовольняти рекреаційні потреби людей з врахуванням запа-сів та норм використання.
Важливим засобом підвищення ефективності рекреаційного природо-користування в умовах ринкової економіки є плата за використання рекреаційних ресурсів. У практицi рекреацiйного господарювання застосовується три види платежiв: платежi за використання природних рекреаційних ресурсів; вiдрахування за понаднормативне їх використання i за користування загаль-ною iнфраструктурою; штрафнi санкцiї, якi накладаються безпосередньо на керiвникiв закладiв вiдпочинку за невиконання ними встанов-лених вимог щодо органiзацiї та ведення рекреацiйного господарства. Замість існуючих платежів пропонується запровадити єдиний податок, в основі якого лежить рекреаційна рента, що є додатковим прибутком або надприбутком, який утворюється в результаті використання рекреаційних ресурсів різної цінності та якості, вигіднішого місцерозташування. Кількісна обмеженість і якісні відмінності рекреаційних ресурсів в умовах ринкової економіки породжують різницю в результатах господарського використання цих ресурсів, тобто суб’єкти господарювання отримують різну величину додаткового прибутку. Варто виділити три форми рекреаційної ренти: монопольну, диференційну, абсолютну.
Оскільки власниками рекреаційних ресурсів можуть бути держава, муніципальна влада, рекреаційні установи, приватні особи, то схема розподілу рекреаційної ренти матиме такий вигляд: монопольна рекреаційна рента, що виникає при експлуа-тації особливо цінних рекреаційних ресурсів, які, як правило, є державною власністю, надходитиме державним, муніципальним органам влади та суб’єктам господарювання; диференційна і абсолютна рекреаційна рента, що виникає при експлуатації ресурсів місцевого значення – місцевим органам влади та суб’єктам господарювання.
Рентні платежі вираховуватимуться від загальної суми валової реалізації рекреаційних послуг у розмірі 10% для всіх підприємств, незалежно від обсягів реалі-зації послуг. В організаціях з низьким рівнем реалізації буде стягуватись лише абсолютна рекреаційна рента; в органі-заціях з великим обсягом ре-алізації – всі три форми ренти. Таким чином, один норматив рекреаційної ренти поставить всі рекреаційні заклади в рівні умови господарювання.
Використання платежів повинно бути виключно цільовим. Запроваджен-ня рекреаційної ренти сприятиме вирішенню наступних завдань:
удосконаленню економічних відносин у сфері приро-докористування;
стимулюванню раціонального використання рекреаційних ресурсів, забез-печенню повноцінного їх відтворення та охорони;
вирівнюванню умов господарювання рекреаційних підприємств;
забезпеченню розвитку рекреаційної інфраструктури;
формуванню бюджетних та позабюджетних фондів для інвестування ТРС;
переходу ТРС до самофінансування, само-розвитку, само-управління.
Розділ 2. Передумови та сучасний стан розвитку територіальної рекреаційної системи Волинської області
2.1. Волинська область володіє різноманітними цінними природними рекреаційними ресурсами, сприятливими кліматичними умовами.
В областi є родовища мiнеральних вод 4-х типiв, запаси і якість яких мо-жуть забезпечити розвиток санаторно-курортної справи.
Лікувальні грязі представлені торфами та сапропелями. Обстежено 33 торфові родовища, загальні запаси яких складають 5592,2 тис.м3, що дозволяє роз-ширити діапазон їх використання для потреб населення області та для виво-зу. Загальні запаси сапропелю становлять більше 270 млн.т, але для лікування вони не використовуються, хоча за своїми лікувальними властивостями значно переважають торф.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ РЕКРЕАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок