Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ РЕКРЕАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ РЕКРЕАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ) / сторінка 5

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ РЕКРЕАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,92 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Одним з найважливіших компонентів розвитку ТРС Волинської області є лісо-озерні системи, що володіють високими рекреаційними властивостями і підвищеною привабливістю для рекреантів.
ПРП в струк-турі природно-ресурсного потенціалу Волинської області займає чет-верте місце – 9,2% (за розрахунками В.Руденка, 1993р.), а загальна місткість складає 21095,17 тис.люд./рік (рис.1).
Багата Волинь культурно-історичними пам’ятками: археологічними знахідками, найбільше яких виявлено в Луцькому та Володимир-Волинському районах; пам’ятниками архітектури (культові споруди, замки, палаци, громадські та житлові будівлі, сучасні архітектурні ансамблі), яких нараховується більше 150 (101 з них – державного значення); музеями, меморіалами; етнографічною різноманітністю, що представлена народними ремеслами, фольклором, національним одягом, говірками.
2.2. Вплив соціально-економічних факторів на формування ТРС регіону втілюється в територіальному розподілі і розвитку мережі підприємств рекреаційного обслуговування, що складають матеріально-технічну базу та рекреаційну інфраструктуру.
На 01.01.1998р. в області працювало 6 санаторiїв. За три останні роки значно змінювались кількісні та вартісні показники їх діяльності: зменшилась кількість пацієнтів, знизились надходження до бюджету, в 1997 році всі заклади працювали в збитковому режимі, спала рентабельність (якщо в 1995 році вона в середньому складала 18%, в 1996 – 2,5%, то в 1997 році мала від’ємну величину), зросли собівартість послуг та вартість путівок. Активно здійснювалось роздержавлення (один санаторій залишився державної форми власності, два – комунальної, три – колективної).
Із закладів вiдпочинку функціонують будинок та бази вiдпочинку, дитячі табори відпочинку, будинки рибалки та мисливця. Найбільша кількість баз відпочинку зосереджена навко-ло озер Світязь (53%) та Пісочне (загальна кількість відпочиваючих в 1997 р. – 10,5 тис.чол.). В 1997 році в області функціонувало 84 літні дитячі табори відпочинку (оздоровлено 9423 дитини). Стан багатьох з них потpебує капiтального pемонту i за-мiни бiльшостi спальних коpпусiв. З 1994 р. простежується тенденція до зменшення закладів вiдпочинку і обслужених в них рекреантів.
Туристично-екскурсійні заклади області представлені туристичними готелями, бюро подорожей та екскурсій, дитячими туристичними установами, туристичними підприємствами. Найбільш стабільно працює АТ “Волиньтурист”, рівень рентабельності якого в 1996 році становив 18%, в 1997 р. – 12%, за 10 місяців 1998 р. – 8,5%. В 1997-1998 роках у Волинській області фак-тично діяло 14 туристичних підприємств різних форм власності та підпорядкування. Ними було обслужено в 1997 році 141,5 тис., в 1998 році 102,6 тис. туристів. Обсяги реалізації послуг та кількість обслужених рекреантів відображені в таблиці.
Причини погіршення економічного стану рекреаційних закладів області пов’язані з загальною економічною кризою в країні, нестачею інвестиційних ресурсів, зниженням платіжної спроможності населення.
Питома вага місткості рекреаційних установ різного профілю в загальній структурі відображена на рис.2.
У 1996 році проведено інвентаризацію рекреаційних тери-торій для короткочасного відпочинку, згідно зякою в області нараховується 114 рекреацій-них куточків та 65 рекреаційних зон короткочасного відпочинку.
2.3. У дисертації розраховано потребу в місцях та площі рекреаційних територій для населення Волинської області, яке сьогодні є основним споживачем рекре-аційних послуг. Фактичні показники забезпечення площами для короткочасного відпочинку, місцями в будинках та базах відпочинку, в пансіонатах майже відповідають нормативним; місцями в дитячих таборах – на 18%, в туристичних таборах та базах – на 10%, в мотелях, кемпінгах – на 2,5%. Забезпечення населення Волинської області рекреаційними закладами в порівнянні з загальноукраїнським рівнем значно нижче, а саме: санаторіями – 24%, санаторіями-профілакторіями – 38%, туристичними установами – 45%, дитячими таборами – 60%, будинками і базами відпочинку – 98%.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ РЕКРЕАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок