Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ РЕКРЕАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ РЕКРЕАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ) / сторінка 6

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ РЕКРЕАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,92 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Аналіз рекреаційних ресурсів, матеріально-технічної бази та рекреаційної інфраструктури дає можливість прогнозувати ємність регіонального ринку рекреаційних послуг, основними показниками якої є величина ПРП регіону (22576 тис.люд./рік), місткість рекреаційних об’єктів різного типу (7461 місць), місткість рекреаційних об’єктів з врахуванням потреби та пропозиції в часи-пік (8665 місць).
Розділ 3. Механізми вдосконалення функціонування територіальної рекреаційної системи регіону
3.1. Результати аналізу природних, культурно-історичних ресурсів, соціально-економічних факторів, територіальних аспектів їх розміщення дали змогу провести рекреаційне районування, що сприятиме підвищенню ефективності розробки та реалізації заходів, спрямованих на розвиток і удосконалення ТРС регіону.
В основу рекреаційного районування покладені такі принципи: змістовності, комплексності, системності, однорідності, територіальної єдності, перспективності, динамічності.
Критеріями рекреаційного районування є:
просторова концентрація рекреаційних ресурсів;
розміщення рекреаційних об’єктів;
рівень розвитку рекреаційної інфраструктури;
характер та інтенсивність рекреаційних потоків; сучасна і перспективна потреба населення в рекреаційних послу-гах;
питома вага зайнятих у рекреаційному господарстві в загальній чисель-ності працюючого населення;
рівень кооперування рекреаційної галузі з іншими галузями гос-подарства.
У Волинській області виділено три рекреаційні райони: Шацько-Любомльський, Луцько-Ківерцівський, Ковельсько-Турійський, в межах яких функціонують рекреаційні підрайони та вузли. Територіальна структура рекреаційної системи Волинської області відображена на рис.3.
3.2. Розвиток ТРС повинен спиратися на нові методи господарювання, економічну свободу виробників, що в умовах конкуренції забезпечить насичення ринку високоякісними рекреаційними послугами і сприятиме комплексному соціально-економічному зростанню регіону. Формування ринкового механізму передбачає реорганізацію форм власності, визначення пріоритетів розвитку ТРС, переведення її суб’єктів на самофінансування, забезпечення умов інвестування, приведення до відповідності з існуючим попитом і пропозицією ціни на рекреаційні послуги, трансформацію системи управління на всіх рівнях. В сучасних умовах одним з ефективних елементів регіонального регулювання є програмування та планування.
Регіональна програма розвитку ТРС – це документ, затверджений регіональними директивними органами, реалізація якого покликана вирішити проблеми розвитку ТРС, адаптації до нових економічних умов шляхом постановки ряду завдань та розробки відповідних заходів, забезпечених ресурсами (природними, соціально-економічними, трудовими, фінансовими) з визначенням виконавців та термінів.
Мета програми – створення високорозвинутої ТРС на базі наявних рекреаційних ресурсів та входження регіону до світового рекреаційного ринку.
Основні цілі:
забезпечення пріоритетного розвитку ТРС;
удосконалення норматовно-законодавчого, організаційного регулювання, системи управління;
створення умов для пожвавлення інвестиційної діяльності.
Основними завданнями програми є реалізація заходів щодо:
вдосконалення системи управління ТРС;
модернізація і реконструкція матеріально-технічної бази та рекреаційної інфраструктури;
освоєння нових рекреаційних ресурсів, їх охорона, ефективне використання та відновлення;
формування висококваліфікованого персоналу, забезпечення умов його підготовки та перепідготовки;
організація інформаційно-рекламної діяльності, маркетингу, методичного забезпечення.
Процес розробки Регіональної програми розвитку ТРС включає три етапи: аналіз проблеми; розробка вихідного завдання та проекту програми.
Регіональна програма розвитку ТРС складається з п’яти розділів: аналітично-інформаційного, цільового, програмних заходів, економіко-правового забезпечення та управління, організаційного.
Аналітично-інформаційний розділ повинен містити інформацію та аналіз щодо передумов розвитку ТРС, аналіз рекреаційних потреб, попиту, пропозиції.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ РЕКРЕАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок