Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ГЕНЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ НА ОСНОВІ МАШИНИ ПОДВІЙНОГО ЖИВЛЕННЯ З МАТРИЧНИМ ПЕРЕТВОРЮВАЧЕМ

СИСТЕМА ГЕНЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ НА ОСНОВІ МАШИНИ ПОДВІЙНОГО ЖИВЛЕННЯ З МАТРИЧНИМ ПЕРЕТВОРЮВАЧЕМ

Назва:
СИСТЕМА ГЕНЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ НА ОСНОВІ МАШИНИ ПОДВІЙНОГО ЖИВЛЕННЯ З МАТРИЧНИМ ПЕРЕТВОРЮВАЧЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,04 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
ШАПОВАЛ Іван Андрійович
УДК 621.313.333.1: 62-83
СИСТЕМА ГЕНЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ НА ОСНОВІ МАШИНИ ПОДВІЙНОГО ЖИВЛЕННЯ З МАТРИЧНИМ ПЕРЕТВОРЮВАЧЕМ
Спеціальність 05.09.03 електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі перетворення та стабілізації електромагнітних
процесів Інституту електродинаміки НАН України, м. Київ.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Чехет Едуард Михайлович,
Інститут електродинаміки НАН України,
завідувач відділу перетворення та стабілізації електромагнітних процесів.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Чермалих Валентин Михайлович,
Інститут енергозбереження та енергоменеджменту Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут”, завідувач кафедри автоматизації і керування електротехнічними комплексами;
кандидат технічних наук, с.н.с.
Акинін Костянтин Павлович,
Інститут електродинаміки НАН України,
старший науковий співробітник відділу систем стабілізованого струму.
Провідна установа Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти i науки України, кафедра автоматизованих електромеханічних систем.
Захист відбудеться “29” жовтня 2003 р. об 11-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.01 в Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, Київ–57, проспект Перемоги, 56, тел. 456-91-15.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України за вищевказаною адресою.
Автореферат розісланий “11” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С. Федій


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Поступове виснаження легкодоступних дешевих енергоресурсів і погіршення екологічних умов життя вимагають розробки нових енергетичних систем, заснованих як на більш ефективному використанні традиційних енергоресурсів, так і на широкому розвитку нетрадиційних екологічно чистих відновлюваних джерел енергії. Використання енергії нетрадиційних і відновлюваних джерел у світі постійно зростає, але частка її в загальному виробництві значно менша від потенціалу.
Серед питань, рішення яких забезпечить широкомасштабне впровадження нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії, ключовим питанням є поліпшення техніко-економічних показників існуючого енергетичного устаткування, створення і впровадження нового обладнання, нових технологій і матеріалів.
Однією з причин обмеженого використання нетрадиційних джерел енергії є нестабільність їх у роботі. Наприклад, відсутність вітру (у вітроенергетичних установках) обумовлює періодичність енергопостачання, а нерівномірна швидкість вітру або напору води (у малих гідроелектростанціях) – нестабільність енергетичних характеристик.
Завдяки використанню надійних і ефективних систем генерування підвищується стійкість енергосистем на основі нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії.
Актуальність теми. Проблема підвищення ефективності перетворення механічної енергії первинного рушія, що обертається із змінною швидкістю вала, в електричну енергію змінного струму протягом останнього десятиліття привертає увагу розробників систем генерування електричної енергії. Це пояснюється актуальністю проблеми використання нетрадиційних і відновлюваних джерел електроенергії.
В даний час у системах генерування використовуються як синхронні, так і асинхронні генератори. В останні роки широке поширення отримують системи з застосуванням електричної машини і пристроїв силової електроніки, наприклад, асинхронно-вентильні каскади (АВК) і генератори на основі машини подвійного живлення (МПЖ).
Використання МПЖ є привабливим рішенням проблеми генерування електричної енергії у вітрогенеруючих установках, малих гідроелектростанціях та інших системах, що працюють паралельно з енергосистемою. Якщо статор МПЖ підключений до мережі з постійною частотою і напругою, а струми ротора керуються за допомогою перетворювача частоти, то електрична енергія може генеруватися в мережу при змінній швидкості первинного вала генератора з мінімальними втратами в електричній машині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СИСТЕМА ГЕНЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ НА ОСНОВІ МАШИНИ ПОДВІЙНОГО ЖИВЛЕННЯ З МАТРИЧНИМ ПЕРЕТВОРЮВАЧЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок