Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТВОРЕННЯ ТА РОЗВИТОК ЕЛЕКТРОННИХ БІБЛІОТЕК В УКРАЇНІ: БІБЛІОТЕКОЗНАВЧИЙ АСПЕКТ (кінець XX – початок XXI ст.)

СТВОРЕННЯ ТА РОЗВИТОК ЕЛЕКТРОННИХ БІБЛІОТЕК В УКРАЇНІ: БІБЛІОТЕКОЗНАВЧИЙ АСПЕКТ (кінець XX – початок XXI ст.)

Назва:
СТВОРЕННЯ ТА РОЗВИТОК ЕЛЕКТРОННИХ БІБЛІОТЕК В УКРАЇНІ: БІБЛІОТЕКОЗНАВЧИЙ АСПЕКТ (кінець XX – початок XXI ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,86 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
імені В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
ПАВЛУША Ірина Анатоліївна
УДК 026 (477)
СТВОРЕННЯ ТА РОЗВИТОК ЕЛЕКТРОННИХ БІБЛІОТЕК
В УКРАЇНІ: БІБЛІОТЕКОЗНАВЧИЙ АСПЕКТ
(кінець XX – початок XXI ст.)
Спеціальність 07.00.08 – книгознавство,
бібліотекознавство, бібліографознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.
Науковий керівник академік НАН України,
доктор філософських наук, професор
ОНИЩЕНКО Олексій Семенович,
Національна бібліотека України
імені В. І. Вернадського, генеральний директор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ЧИШКО Віталій Сергійович,
Національна бібліотека України
імені В. І. Вернадського,
директор Інституту біографічних досліджень
кандидат історичних наук
ХРИСТОВА Наталія Миколаївна,
Український науково-дослідний інститут
архівної справи та документознавства,
заступник директора
Провідна установа Київський національний університет
культури і мистецтв Міністерства культури і
мистецтв України, м. Київ,
кафедра інформаційних ресурсів і сервісу
Захист відбудеться ”5”грудня 2002 р. о 12.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.165.01. по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського за адресою: 03039, Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитися в читальному залі бібліотекознавчої літератури Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розіслано “4”листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Чекмарьов А. О.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Новий історичний етап розвитку суспільства в 80-90-х роках ХХ ст. докорінно впливає на розвиток бібліотечної справи, вимагає не лише відповідних змін у науково-практичній діяльності сучасних наукових бібліотек, а й вдосконалення та розвитку окремих положень бібліотекознавства, узгодження бібліотечної теорії та практики з основними сучасними вимогами до бібліотечного та науково-інформаційного обслуговування науки та суспільства.
Одним із факторів, що на сьогодні впливають на бібліотечну теорію та практику, є глобальна інформатизація суспільства, в умовах котрої у бібліотеках, зокрема наукових, починається розширення сфери об'єктів комплектування (передусім на електронних носіях) і відбувається трансформація традиційних технологій на всіх етапах та процесах бібліотечної діяльності. Виникає принципово новий аспект розвитку системи документальних комунікацій, а також нові форми організації документів, серед котрих набувають поширення електронні бібліотеки (ЕБ).
Необхідність інформаційного забезпечення розвитку в Україні державотворчих процесів, економіки, науки і техніки зумовлює постановку перед бібліотеками як ключовими елементами системи документальних комунікацій завдання створення національної інформаційної інфраструктури, котра сприяла б оптимізації формування та використання національних документальних ресурсів. На це спрямовують Закони України "Про інформацію" (1992 р.), "Про науково-технічну інформацію" (1993 р.), "Про наукову і науково-технічну діяльність" (1992 р.), "Про Національну програму інформатизації" (1998 р.) та Укази Президента України "Про невідкладні заходи щодо розвитку бібліотек України" (2000 р.), "Про заходи щодо розвитку національної складової глобальної інформаційної мережі Інтернет та забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні" (2000 р.). Крім того, постала необхідність формування соціокультурного середовища, що базуватиметься на національно-культурних цінностях і розвиватиметься в гармонії зі світовою культурою. На єдину правову політику в справі обліку, збереження, використання історико-культурної спадщини спрямовано Закон України "Про охорону культурної спадщини" (2000 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТВОРЕННЯ ТА РОЗВИТОК ЕЛЕКТРОННИХ БІБЛІОТЕК В УКРАЇНІ: БІБЛІОТЕКОЗНАВЧИЙ АСПЕКТ (кінець XX – початок XXI ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок