Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЇ ТРАВМИ СЕРЕДНЬОГО ТА ТЯЖКОГО СТУПЕНЯ В ОСІБ СТАРШИХ ВІКОВИХ ГРУП (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ)

ОСОБЛИВОСТІ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЇ ТРАВМИ СЕРЕДНЬОГО ТА ТЯЖКОГО СТУПЕНЯ В ОСІБ СТАРШИХ ВІКОВИХ ГРУП (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ)

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЇ ТРАВМИ СЕРЕДНЬОГО ТА ТЯЖКОГО СТУПЕНЯ В ОСІБ СТАРШИХ ВІКОВИХ ГРУП (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,15 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НЕЙРОХІРУРГІЇ ІМЕНІ АКАДЕМІКА А.П. РОМОДАНОВА
ГРИНІВ ЮРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК: 616.714+616.831]-001-053.9-071-037
ОСОБЛИВОСТІ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЇ ТРАВМИ
СЕРЕДНЬОГО ТА ТЯЖКОГО СТУПЕНЯ
В ОСІБ СТАРШИХ ВІКОВИХ ГРУП
(КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ)
14.01.05 — нейрохірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ — 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нейрохірургії Київської медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України
Науковий керівник доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АМН України, Заслужений діяч науки і техніки України Поліщук Микола Єфремович, Київська медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України, завідувач кафедри нейрохірургії
Офіційні опоненти доктор медичних наук, професор Шевага Володимир Миколайович, Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького МОЗ України, завідувач кафедри неврології з курсом нейрохірургії
доктор медичних наук Данчин Олександр Георгійович, Головний військовий клінічний госпіталь Міністерства оборони України, начальник клініки нейрохірургії та неврології
Провідна установа Одеський державний медичний університет МОЗ України, кафедра нейрохірургії та неврології, м. Одеса
Захист відбудеться 8 квітня 2003 року о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.557.01 при Інституті нейрохірургії імені академіка А.П. Ромоданова АМН України (04050, м. Київ, вул.. Мануїльського, 32).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту нейрохірургії імені академіка А.П. Ромоданова АМН України (04050, м. Київ, вул.Мануїльського, 32).
Автореферат розісланий 06.03.2003 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Л.Л. Чеботарьова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Черепно-мозкова травма (ЧМТ) є одною з важливих проблем нейрохірургії і неврології, так як є не тільки медичною але й соціальною проблемою. Вона знаходиться в центрі уваги дослідників і лікарів різних спеціальностей, так як травматизм є однією з найбільш частих причин летальних наслідків та інвалідизації населення (Л.Б. Лихтерман с соавт., 1998; А.Н. Морозов, 1999; В.В. Лебедев с соавт., 2000).
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я за останні 10–15 років кількість черепно-мозкових травм збільшилась в середньому на 2% в рік, а по звітах нейрохірургічних відділень різних регіонів України і відділення нейротравми Інституту нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова АМН України спостерігається неухильне зростання частоти та тяжкості ЧМТ (А.Н. Морозов, 1999).
Прогресуюче постаріння населення світу, в тому числі і нашої країни сприяє поширенню черепно-мозкової травми серед людей старшого віку, а загальна урбанізація приводить до збільшення кількості та тяжкості черепно-мозкового травматизму. За даними Київського НДІ нейрохірургії, за останні 20 років кількість хворих старшого віку, які перенесли черепно-мозкову травму збільшилась з 4,8% до 7,2%, а смертність серед потерпілих старше 60 років з тяжкою черепно-мозковою травмою сягає 53-72% (Р.А. Фролькіс з співав., 1997; Г.А. Педаченко с соавт., 1998; Н.Є. Полищук с соавт., 2000).
В літературі мало уваги приділено висвітленню питань структури ЧМТ у осіб старшого віку, прогностичних критеріїв в залежності від тяжкості травми і супутньої патології, не проведені клініко-морфологічні співставлення при ЧМТ середнього і тяжкого ступеня у осіб похилого і старечого віку. Деякими авторами (А.А. Бочарова, 1994; А.И. Коновалов 1994; Л.Б. Лихтерман с соавт. 1998; А.Н. Морозов 1999; М.Є Поліщук, 2001) відмічається невідповідність між клінічними проявами травми та морфологічними змінами мозку у осіб старшого віку.
Вікові анатомо-фізіологічні особливості організму суттєво впливають не тільки на виникнення тих чи інших структурних змін мозку, але і на особливості клінічного перебігу та прогноз травми.
Тому, вивчення особливостей клінічного перебігу ЧМТ середнього та тяжкого ступеня, розробка оптимальних прийомів діагностики та прогнозування ЧМТ у хворих похилого та старечого віку має важливе значення для практичної охорони здоров’я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЇ ТРАВМИ СЕРЕДНЬОГО ТА ТЯЖКОГО СТУПЕНЯ В ОСІБ СТАРШИХ ВІКОВИХ ГРУП (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок