Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ СКОРОЧЕННЯ ВТРАТ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ КРИМУ

ЕФЕКТИВНІСТЬ СКОРОЧЕННЯ ВТРАТ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ КРИМУ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ СКОРОЧЕННЯ ВТРАТ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ КРИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,11 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Миколаївська державна аграрна академія
Буценко Ірина Миколаївна
УДК 631.155.3
ЕФЕКТИВНІСТЬ СКОРОЧЕННЯ ВТРАТ У
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ
ПІДПРИЄМСТВАХ КРИМУ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, професор
Зінов’єв Фелікс Володимирович,
Кримський державний аграрний університет, завідувач кафедри агробізнесу і зовнішньоеко-номічної діяльності
Офіційні опоненти : доктор економічних наук, професор
Благодатний Володимир Іванович,
Херсонський державний аграрний університет, завідувач кафедри організації
кандидат економічних наук, доцент
Кондрашова Галина Павлівна,
Інститут економіки і управління (м. Сімферополь), завідувач кафедри фінансів
Провідна установа – Харківський державний аграрний університет, кафедра економіки, Міністерства аграрної політики України, м. Харків.
Захист відбудеться 14.03.2002 р. о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївській державній аграрній академії за адресою: 54021, м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9, конференцзала .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Миколаївської державної аграрної академії за адресою: м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий 12.02.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої
ради Клочан В.Ф.


ЗАГАЛЬНа ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проведені в останні роки соціально-економічні перетворення в АПК Криму не дали очікуваних результатів. Нестабільним залишається виробництво практично у всіх галузях сільського господарства і харчової промисловості, зростають втрати, що підсилює продовольчу залежність Криму від імпортних надходжень. Одним із засобів підвищення економічної ефективності господарювання, збільшення обсягу кінцевого продукту сільського господарства є скорочення втрат і непродуктивних витрат у сільгосппідприємствах.
Основні принципи і методичні підходи до визначення втрат були дані в роботах Беззуба В.М., Бєлова С.М., Заготова В.О., Зимовця В.Н., Зінов’єва Ф.В., Кондрашової Г.П.,  Коцюби М.П.,  Лейкіної К.Б.,  Лишанського  М.Л.,  Палагути Г.А., Рюміна А.Н., Чеботарьової Ж.В., Ейдельмана М. та ін. Тіньові сторони господарської діяльності досліджували: Базилюк А.В., Бородюк В., Коваленко С.О., Павлов В.М., Турчинов О.В. Проте й дотепер методика оцінки втрат і механізми їхнього скорочення залишаються недостатньо проробленими.
Актуальність теми дослідження. Реальний обсяг втрат у діяльності аграрних підприємств і в цілому по АПК істотно вищий від того, який наводять статистичні органи. Багато видів втрат не тільки не враховуються, а свідомо приховуються і є одним з джерел доходів у тіньовій сфері економіки. Недостатня дослідженість проблеми втрат у сучасних умовах обертається не тільки істотним збитком, але може привести до ще більших втрат у майбутньому.
Виділення втрат у господарській діяльності і розробка їхньої класифікації, створить базу для дослідження їхньої структури і динаміки. Розробка методики оцінки втрат для їхнього виявлення безпосередньо в сільськогосподарських формуваннях дозволить оцінити їхні реальні розміри, а також розробити заходи для скорочення втрат і непродуктивних витрат у сільському господарстві Криму.
На жаль, дослідження на цю тему обмежуються розглядом окремих причин виникнення втрат без системного бачення й оцінки впливу на весь хід відтворення в АПК. Існуючі методики і рекомендації в нових умовах господарювання вимагають уточнень, які повинні враховувати і втрати нелегального характеру. Вважаємо, що усунення зазначених прогалин є досить актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дослідження входить в план НДР Кримського державного аграрного університету з проблеми: “Господарські механізми в сфері АПК Криму” (Державний номер реєстрації 0199 V004259), що виконується за завданням Міністерства АПК АР Крим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ СКОРОЧЕННЯ ВТРАТ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ КРИМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок