Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ РІПАКУ ЯРОГО В ПІВНІЧНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ОПТИМІЗАЦІЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ РІПАКУ ЯРОГО В ПІВНІЧНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ РІПАКУ ЯРОГО В ПІВНІЧНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,24 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ВИШНІВСЬКИЙ ПЕТРО СТАНІСЛАВОВИЧ
УДК 633.853. 494
ОПТИМІЗАЦІЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ РІПАКУ ЯРОГО В ПІВНІЧНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Спеціальність: 06.01.09 - рослинництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті землеробства Української академії аграрних наук протягом 1999 – 2001 рр.
Науковий керівник: | Адамень Федір Федорович,
доктор сільськогосподарських наук, професор,
академік УААН, заслужений діяч науки і техніки
науковий консультант дирекції Кримської державної дослідної сільськогосподарської станції
Офіційні опоненти: | ЗІНЧЕНКО Олександр Іванович,
доктор сільськогосподарських наук, професор,
завідувач кафедри рослинництва і кормовиробництва Уманської державної аграрної академії
ГУСЄВ Микола Гаврилович, кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, завідувач лабораторії кормовиробниицтва Інституту землеробства південного регіону УААН
Провідна установа: Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва УААН м. Харків
Захист відбудеться “22” січня 2003 року о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Інституті землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Автореферат розісланий “18” грудня 2002 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Л.О.Кравченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Завдяки широкому попиту на рослинні олії і високобілкові корми ріпак протягом останнього десятиріччя значно зміцнив свої конкурентні позиції на міжнародному ринку олії та жирів, досяг досить високого рівня ринкової ціни, а створення сучасних високопродуктивних його сортів з низьким вмістом глюкозинолатів та відсутністю ерукової кислоти дало імпульс до впровадження цієї культури у сільськогосподарське виробництво, передусім як олійної. Він має великі перспективи в Україні щодо розширення посівних площ його вирощування. На сьогоднішній день виробництво ріпаку перебуває в стадії піднесення [Гайдаш В.Д.(1998), Коротич П., Ропотілов В. (1999), Бардін Я.Б (2000)].
Окрім використання ріпакової олії для харчових цілей, вона є перспективним біологічним дизельним пальним. За твердженням академіка В.Ф.Сайка [1999], ріпак має стати другою, а можливо, й першою олійною культурою в умовах північного Лісостепу та на Поліссі України.
Одним із надійних шляхів збільшення врожаїв і валових зборів ріпаку ярого є впровадження у виробництво удосконалених технологій вирощування, які забезпечували б максимальну реалізацію потенціалу сортів нового покоління за оптимального співвідношення її елементів.
Актуальність теми. Розробці технологій вирощування хрестоцвітих культур, зокрема ріпаку ярого, в нашій країні приділено певну увагу (Ісічко О.М., Минкін Н.В., Гайдаш В.Д., ін.). Проте зазначені дослідження проведено в основному в умовах степової зони та західного регіону України. У північному Лісостепу досліджень з агротехніки вирощування цієї культури, в тому числі із вивчення норм висіву, строків і способів сівби та удобрення проведено надто мало, а для сортів, стійких до гербіцидів дані повністю відсутні, що істотно стримує розробку і впровадження у виробництво ефективних технологій для одержання високих врожаїв якісного насіння ріпаку ярого, як важливої олійної культури для даної зони. Це і визначило вибір теми дисертації.
Зв‘язок з науковими програмами. Робота є складовою частиною тематичного плану Інституту землеробства УААН, згідно НТП Української академії аграрних наук „Зернові і олійні культури”, завдання: “Розробити ресурсозберігаючі технології вирощування зернобобових, олійних і круп’яних культур в умовах Лісостепу і Полісся України” ( № державної реєстрації 0101U003827).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ РІПАКУ ЯРОГО В ПІВНІЧНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок