Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОТИТРИМЕТРІЯ АРГЕНТУМУ(I), ПАЛАДІЮ(ІІ), АУРУМУ(ІІІ) У ЇХ СУМІШАХ ПРОМИСЛОВОГО ПОХОДЖЕННЯ

ЕЛЕКТРОТИТРИМЕТРІЯ АРГЕНТУМУ(I), ПАЛАДІЮ(ІІ), АУРУМУ(ІІІ) У ЇХ СУМІШАХ ПРОМИСЛОВОГО ПОХОДЖЕННЯ

Назва:
ЕЛЕКТРОТИТРИМЕТРІЯ АРГЕНТУМУ(I), ПАЛАДІЮ(ІІ), АУРУМУ(ІІІ) У ЇХ СУМІШАХ ПРОМИСЛОВОГО ПОХОДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,33 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
НОВОХАТЬКО ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 543.257: 546.57+546.98+546.59
ЕЛЕКТРОТИТРИМЕТРІЯ АРГЕНТУМУ(I), ПАЛАДІЮ(ІІ), АУРУМУ(ІІІ) У ЇХ СУМІШАХ ПРОМИСЛОВОГО ПОХОДЖЕННЯ
02.00.02 – аналітична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Українського державного
хіміко-технологічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор кафедри аналітичної хімії
Супрунович Вікторія Іванівна,
Український державний хіміко-технологічний університет,
м. Дніпропетровськ, професор кафедри аналітичної хімії.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор кафедри аналітичної хімії
Циганок Людмила Павлівна,
Дніпропетровський національний університет, м. Дніпропетровськ,
професор кафедри аналітичної хімії.
доктор хімічних наук, професор кафедри аналітичної хімії
Алемасова Антоніна Сергіївна,
Донецький національний університет, м. Донецьк,
професор кафедри аналітичної хімії.
Провідна установа: Інститут монокристалів НАН України, відділ аналітичної хімії
функціональних матеріалів та об’єктів навколишнього середовища,
м. Харків.
Захист відбудеться “11” січня 2002 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 в Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, просп. Гагаріна, 8, ауд. №220.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету (49005, м. Дніпропетровськ, просп. Гагаріна, 8).
Автореферат розісланий “7” грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої
вченої ради І.Д.Пініелле
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом накопичилася велика кількість відходів виробництва, які містять благородні метали. До того ж, поряд з пошуком та розробкою високочутливих методик, не менш важливими є точні, вибіркові та експресні методи визначення середніх та великих кількостей Аргентуму, Ауруму, Паладію(0,1-5; 5-80%).
Дослідження хіміко-аналітичних властивостей нових неорганічних та більш детальне дослідження властивостей відомих органічних титрантів сприяє вирішенню багатьох складних задач.
Електрохімічні методи аналізу дозволяють одержувати, у ряді випадків, більш точні результати, ніж фотометричні і спектроскопічні. Для амперометричних і потенціометричних титрувань відтворюваність величин абсолютних значень аналітичних сигналів не відіграють особливої ролі тому, що кінцева точка титрування фіксується по відносній зміні цих величин.
Вирішальну роль у цих методах грають реакції, які проходять у розчинах, рівноважні процеси, склад продуктів, що утворюються, в залежності від умов проведення експерименту та їх електрохімічних властивостей. Величезне значення має взаємний вплив катіонного й аніонного складу об'єктів, які аналізуються, що представляє теоретичний і прикладний інтерес для спеціалістів з аналітичної хімії.
Склад вторинної сировини найчастіше непередбачений. До того ж, методів аналізу, які включені до держстандартів такої сировини, дуже мало. Тому створення нових альтернативних методик визначення окремих благородних металів, і особливо їх комбінацій, що важко аналізуються, у присутності кольорових металів і інших компонентів, безсумнівно, відноситься до важливих і актуальних аналітичних проблем.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до наукового напрямку кафедри аналітичної хімії Українського державного хіміко-технологічного університету – держбюджетна тема №33/456 та 23/24 970390 “Електрохімічні методи аналізу об?єктів навколишнього середовища” (реєстраційний №0197U014906), яку внесено в координаційні плани наукових рад з аналітичної хімії НАН України і АН вищої школи України.
Мета і задачі дослідження. Метою проведених досліджень було створення надійних електротитриметричних методик визначення ауруму(ІІІ), паладію(ІІ) і аргентуму(І), а також їх комбінацій Ag(І) – Pd(ІІ), Au(ІІІ) – Ag(І), Au(ІІІ) – Pd(ІІ), що важко аналізуються, і які придатні для аналізу не тільки об'єктів з відомим складом, але і вторинних відходів різного походження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОТИТРИМЕТРІЯ АРГЕНТУМУ(I), ПАЛАДІЮ(ІІ), АУРУМУ(ІІІ) У ЇХ СУМІШАХ ПРОМИСЛОВОГО ПОХОДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок