Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА ПІСЛЯРОДОВОЇ ПАТОЛОГІЇ У СВИНОМАТОК

ДІАГНОСТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА ПІСЛЯРОДОВОЇ ПАТОЛОГІЇ У СВИНОМАТОК

Назва:
ДІАГНОСТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА ПІСЛЯРОДОВОЇ ПАТОЛОГІЇ У СВИНОМАТОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,29 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівська національна академія ветеринарної медицини
імені С.З. Ґжицького
Чекан Олександр Миколайович
УДК 619:618.7:636.4:616-07:616-084:616-039.3
ДІАГНОСТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА ПІСЛЯРОДОВОЇ ПАТОЛОГІЇ У СВИНОМАТОК
16.00.07 - ветеринарне акушерство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Львів-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі акушерства та хірургії Сумського національного аграрного університету Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: - доктор ветеринарних наук, професор
Харенко Микола Іванович,
Сумський національний аграрний університет,
завідувач кафедри акушерства і хірургії.
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук
Сергієнко Олексій Іванович, провідний науковий співробітник лабраторії контролю аерозолей, дезинфектантів та антигельмінтиків Державного науково-дослідного контрольного інституту ветпрепаратів і кормових добавок
кандидат ветеринарних наук, старший науковий співробітник,
Бєліков Анатолій Андрійович, провідний науковець лабораторії технології виробництва свинини Інституту тваринництва УААН, (м. Харків)
Провідна установа: Державний агроекологічний університет України,
Міністерства аграрної політики України (м. Житомир)
Захист відбудеться 27.05.2004 р. о _14__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.826.03 у Львівській національній академії ветеринарної медицини імені С.З.Гжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул Пекарська 50, аудиторія № 1.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської національної академії ветеринарної медицини імені С.З.Гжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська 50.
Автореферат розісланий 20.04.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат ветеринарних наук, доцент Салата В.З.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростання поголів’я свиней і їх продуктивності знаходиться у тісному взаємозв’язку з плодючістю, функціонуванням репродуктивної системи та станом здоров’я маточного поголів’я загалом.
Серед патології, яка найчастіше трапляється у свиноматок, найбільша питома вага припадає на порушення функцій органів статевої системи та молочної залози, яка коливається в межах 21-26% (А.В.Черкасова 1978), але перебіг їх часто є субклінічним.
Питання діагностики, прогнозування та профілактики патології репродуктивної системи свиноматок, особливо у післяродовому періоді висвітлено у літературі недостатньо і багато з них залишаються не з’ясованими.
Зокрема прижиттєвий діагноз таких захворювань у свиней складний з причин малої доступності статевих органів для дослідження. В однаковій мірі це стосується і питань прогнозування виникнення та перебігу патології репродуктивної системи свиноматок, особливо післяродових ускладнень. Однак, і в цього виду тварин у повній мірі можна застосовувати такі методи діагностики як ректальне та вагінальне дослідження (І.Г. Мороз 1972).
Відсутність досконалих методів діагностики, прогнозування та профілактики даної патології наносить господарствам значні економічні збитки. Вони складаються з тривалого строку утримання неплідних свиноматок, нерентабельного використання кормів, недоодержання приплоду та забою високоцінних свиноматок із причин патології репродуктивної системи і маститу. А тому виникає загибель свиноматок і молодняку. Проведення досліджень саме в такому плані є актуальним і має велике значення для науки та практики ветеринарної медицини.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Матеріали дисертаційної роботи є частиною і розділом науково-дослідної роботи кафедри акушерства та хірургії з питань діагностики, прогнозування та профілактики післяродової патології у сільськогосподарських тварин та розділом тематичного плану науково-дослідної роботи Сумського національного аграрного університету (реєстр № 41/1).
Мета і задачі досліджень. Метою роботи було удосконалити методи діагностики, прогнозування та профілактики акушерської патології у свиноматок.
Для здійснення мети було поставлено наступні задачі:
- з’ясувати стан відтворення свиноматок після відлучення поросят з урахуванням пори року (туру) та їх віку;
- проаналізувати динаміку основної післяродової патології з урахуванням пори року (туру) та віку свиноматок в умовах спецгоспу з виробництва свинини;
- встановити і вивчити параметри співпадання основних метаболічних, морфологічних і клінічних показників у свиноматок до родів, під час родів і в перші дні після родів при фізіологічному і патологічному перебігу пуерперального періоду з метою ранньої діагностики, прогнозування та ефективної профілактики захворювань за даними уретограми і вагінальних мазків-відбитків, ректального дослідження, враховуючи біохімічні, морфологічні і гормональні показники крові та характер змін гістоструктури матки;
- вивчити в порівняльному аспекті вплив біологічно активних препаратів на відтворювальну здатність свиноматок із метою профілактики та терапії післяродової патології при різних схемах їх введення;
- провести апробацію методу профілактики післяродової патології у свиноматок із застосуванням препарату „Кобактан”;
- визначити економічну ефективність застосування свиноматкам біологічно активних препаратів з метою профілактики і терапії післяродової патології та розробити конкретні пропозиції для виробництва з метою її ранньої діагностики і прогнозування;
Об’єктом дослідження: були - клінічні, гематологічні та морфологічні зміни органів статевої системи, що слугували прогностичним тестом встановлення післяродової патології у свиноматок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА ПІСЛЯРОДОВОЇ ПАТОЛОГІЇ У СВИНОМАТОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок