Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ЯПОНІЇ

ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ЯПОНІЇ

Назва:
ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ЯПОНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,64 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Г.С.СКОВОРОДИ
Озерська Оксана Юріївна
УДК 37.013.74
ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ЯПОНІЇ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Лозова Валентина Іванівна,
Інститут педагогіки і психології
імені В.О.Сухомлинського
Харківського національного педагогічного
університету імені Г.С.Сковороди,
директор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Кузнєцова Олена Юріївна,
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди, завідувач кафедри теорії і практики англійської мови;
кандидат педагогічних наук, професор,
Сипченко Валерій Іванович,
Слов’янський державний педагогічний університет, завідувач кафедри педагогіки.
Провідна установа - Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки, м. Луганськ.
Захист відбудеться “ 18 ” жовтня 2006 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 214-В.
Автореферат розісланий “15” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та ступінь розробки проблеми. У процесі побудови сучасного демократичного суспільства стрімко змінюється роль учителів, їхні функції, підготовка і діяльність. У міжнародних правових актах глобального характеру (документи ЮНЕСКО, Ради Європи, Організації Міжнародного Співробітництва і Розвитку, Міжнародної Організації Праці та інших) учителі XXI століття проголошуються носіями суспільних змін. Формування освітянської еліти, рівень її кваліфікації, загальної культури, духовності суттєво впливає на майбутнє будь-якої країни. Саме вчитель є головним складником у формуванні людського потенціалу держави, її конкурентоспроможності, адже базові моральні й громадянські цінності, знання майбутніх учених, медиків, інженерів, менеджерів, музикантів, конструкторів закладаються у школі.
У роки незалежності в Україні відбуваються докорінні соціально-економічні зміни і реформування галузі освіти, успішне здійснення якого пов’язане з вивченням позитивного світового досвіду. З огляду на це важливим чинником є вивчення теорії і практики організації педагогічної освіти провідних країн світу і, зокрема Японії, яка упродовж багатьох десятиріч накопичила значний позитивний досвід у формуванні освітянської еліти, творче вивчення, узагальнення та критичний аналіз якого можуть сприяти подоланню проблем і негативних явищ сучасної підготовки вчителів в Україні, зростанню престижу освіти в українському суспільстві і, як наслідок, забезпечувати успішну інтеграцію національної освіти до європейського та світового освітнього простору.
Пошук освітнього ідеалу на рубежі двох тисячоліть став спільною проблемою, яку розробляють педагоги різних країн. Вони аналізують існуючі ціннісні орієнтири, якими керується шкільна практика, фіксують нові тенденції, прогнозують майбутній їх розвиток. У світі існують західноєвропейська, північноамериканська і японська освітні системи, які здійснюють значний вплив на педагогічну практику різних країн.
Особлива привабливість японської системи освіти полягає у високій її ефективності як у галузі економічного, так й інтелектуального розвитку нації.
У західному світі розглядають “економічне диво” Японії як результат післявоєнної, другої реформи системи освіти, що була зорієнтована на американські стандарти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ЯПОНІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок