Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОДОВОЛЬЧОГО КОМПЛЕКСУ ПРИДНІПРОВ’Я

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОДОВОЛЬЧОГО КОМПЛЕКСУ ПРИДНІПРОВ’Я

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОДОВОЛЬЧОГО КОМПЛЕКСУ ПРИДНІПРОВ’Я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,68 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Зеленський Сергій Миколайович
УДК 338.439.4
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
ПРОДОВОЛЬЧОГО КОМПЛЕКСУ ПРИДНІПРОВ’Я
Спеціальність 08.10.01 - Розміщення продуктивних сил і
регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
КИЇB – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України.
Науковий керівник
доктор економічних наук
СИМОНЕНКО ВАЛЕНТИН КОСТЯНТИНОВИЧ
Рахункова палата Верховної Ради України, голова
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
МАРМУЛЬ ЛАРИСА ОЛЕКСАНДРІВНА,
Херсонський державний аграрний університет, завідувач кафедрою обліку і аудиту;
доктор економічних наук, професор
СИЧ ЄВГЕН МИКОЛАЙОВИЧ,
Київський інститут залізничного транспорту, завідувач кафедрою економіки і фінансів.
Провідна установа:
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ проблем регіональної політики, м. Київ.
Захист відбудеться “02” жовтня 2000 р. об 11?є ?одині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Т.Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Т.Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “31” серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор С.І. БАНДУР


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Глибока, масштабна і затяжна криза економіки України в числі інших, негативних з точки зору перспектив розвитку української державності, наслідків зробила реальністю загрозу втрати продовольчої незалежності нашої країни. Це вимагає посиленої уваги до проблем розвитку і функціонування вітчизняного виробництва продовольства, зокрема розробки і наукового обгрунтування комплексу практичних заходів, спрямованих на прискорення адаптації продовольчого комплексу (ПК) України до функціонування в сучасних умовах перехідного періоду і умовах ринкового середовища. Потреби нарощування обсягів виробництва та підвищення конкурентоспроможності вітчизняних продуктів харчування обумовлюють необхідність розширення та надзвичайну актуальність наукових досліджень, присвячених проблемам подолання депресивного стану, підвищення суспільної віддачі та ефективності функціонування комплексу. Практичну цінність наукових розробок у цій сфері помітно підвищує і винятково важливе місце ПК в соціально-економічному комплексі України (провідна роль у формуванні споживчого ринку, вагомий внесок у забезпечення зайнятості населення, важливе джерело бюджетних надходжень, економічний базис розвитку малих міст і сільських місцевостей), а також значна питома вага його продукції у вітчизняному експорті.
Одним із найважливіших резервів підвищення ефективності розвитку і функціонування ПК і, відповідно, зростання ресурсів продовольства залишається оптимізація територіальної організації комплексу. Особливою актуальністю відзначаються дослідження даної проблематики на регіональному рівні, що пов’язано з потребою у відповідному зміщенні акцентів агропродовольчої політики держави та винятковою важливістю цього рівня в контексті перспектив розвитку загальнодержавних ПК, ринку продовольства, формування ефективної системи зовнішньоекономічних зв’язків.
Проблеми оптимізації територіальної організації виробництва продовольства (особливо на макрорівні) належать до ряду найбільш розроблених у вітчизняній теорії і практиці розміщення і розвитку продуктивних сил. Теоретико-методологічним та прикладним аспектам удосконалення територіальної організації АПК і ПК, їх структурних підрозділів відведене важливе місце у працях А.Н.Алимова, П.П.Борщевського, М.В.Васильєва, П.Ф.Веденічева, М.І.Долішнього, С.І.Дорогунцова, Й.С.Завадського, Р.А.Івануха, В.Г.Крючкова, Ю.П.Лебединського, А.С.Лисецького, П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОДОВОЛЬЧОГО КОМПЛЕКСУ ПРИДНІПРОВ’Я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок