Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА НА ПІВДНІ УКРАЇНИ (1775 – рр.)

ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА НА ПІВДНІ УКРАЇНИ (1775 – рр.)

Назва:
ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА НА ПІВДНІ УКРАЇНИ (1775 – рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,19 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
ЛИМАН Ігор Ігоревич
УДК: 281.9 (477.6/7) „1775/1861”
ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА НА ПІВДНІ УКРАЇНИ
(1775 – рр.)
Спеціальність 07.00.01 — Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: | доктор історичних наук, професор
Бойко Анатолій Васильович,
Запорізький національний університет,
завідувач кафедри джерелознавства, історіографії
та спеціальних історичних дисциплін
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки
Швидько Ганна Кирилівна,
Національний гірничий університет (м. Дніпропетровськ),
професор кафедри історії та політичної теорії
доктор історичних наук, професор
Греченко Володимир Анатолійович,
Національний університет внутрішніх справ
МВС України (м. Харків), начальник кафедри
історії державності України
доктор історичних наук, доцент
Хмарський Вадим Михайлович,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова,
завідувач кафедри історії України
Провідна установа: | Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України, відділ пам’яток княжої та козацької доби (м. Київ)
Захист відбудеться 4 листопада 2005 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. V–58).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий 30 вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В історії Південної України остання чверть XVIII – середина ХІХ ст. стала надзвичайно важливим етапом, під час якого відбулись і закріпились знакові трансформації у формах та рівні залежності краю від Петербурга, в ступені уніфікації місцевої управлінської системи, зміни в рівні і напрямах господарського розвитку, в чисельності населення.
При цьому досить помітно відчувається брак узагальнюючого дослідження, в якому б систематизувалась церковна історія регіону цього періоду, і передусім — історія православної церкви. Використання традиційного кола джерел, основа якого сформувалась ще в ХІХ ст., домінування класового підходу обумовили не лише наявність багатьох фактологічних помилок, лакун, але і існування чисельних кліше, повторення в різних формулюваннях тих самих висновків, не всі з яких адекватно відбивають реальність. Зокрема набула поширення теза про те, що православ’я на землі Півдня по-справжньому прийшло лише після ліквідації Запорозьких Вольностей, а до того воно знаходилось тут чи не в зародковому стані. Давню історіографічну традицію має сприйняття південного краю як конгломерату різних етносів та релігійних конфесій. Причому із акцентом на перебування тут католиків, протестантів, іудеїв, мусульман. Дарма, що цілий ряд етносів був представлений лише кількома сотнями осіб. Певною історіографічною традицією стало твердження про специфічність, а то й унікальність деяких аспектів розвитку півдня України, і, зокрема, церкви в регіоні, так само як і про використання Півдня як своєрідного полігону для експериментів, які проводились можновладцями імперії. Такі твердження мають підстави. Але дуже часто відповідні тези абсолютизуються, приймаються апріорно, або застосовуються без застережень. З іншого боку, цілий ряд дослідників взагалі відмовляє церковному устрою краю пост-запорозьких часів у будь-якій специфічності, розглядаючи його як ординарний елемент єдиної, централізованої державної системи Російської імперії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА НА ПІВДНІ УКРАЇНИ (1775 – рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок