Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: РОЛЬ СТРУКТУРНИХ ФАКТОРІВ У ФОРМУВАННІ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ШВИДКОЗАГАРТОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА

Загрузка...

РОЛЬ СТРУКТУРНИХ ФАКТОРІВ У ФОРМУВАННІ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ШВИДКОЗАГАРТОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА / сторінка 10

Назва:
РОЛЬ СТРУКТУРНИХ ФАКТОРІВ У ФОРМУВАННІ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ШВИДКОЗАГАРТОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,74 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Таким чином, на зміцнення, яке спричиняє швидке гартування з рідкого стану, накладається зміцнення за рахунок повторного швидкого гартування з твердого стану з додатковім легуванням елементами, які входять до складу плазми та матеріалом електроду.
 
ВИСНОВКИ
У результаті проведеного комплексного дослідження, яке включало вивчення мікроструктури методом металографії, фазовий аналіз, просвітлювальну електронну мікроскопію, вимірювання мікротвердості, визначення температурних залежностей міцності та пластичності у поєднанні з вивченням будови поверхонь руйнування методом растрової електронної мікроскопії, а також застосування локальних методів хімічного аналізу вперше визначена важлива фізична причина підвищених механічних та функціональних властивостей швидкоріжучих сталей з швидкозагартованих порошків підвищена міцність міжфазових меж. З’ясовані фізичні причини зміцнення порошкової швидкоріжучої сталі 10Р6М5-МП при плазмово-детонаційній обробці (ПДО) та винайдені оптимальні режими ПДО. Отримані результати дозволили підвищити функціональні властивості інструментальних сталей. Результати роботи дозволили зробити такі основні висновки:
1. Залежності розміру зерна (h) від розміру частинок (d) (в межах 0,5 h < 10 мкм) сферичних мікрокристалічних порошків сплаву Fe75B25 та швидкоріжучої сталі 10Р6М5-МП, отриманих швидким гартуванням з розплаву, можуть бути апроксимовані прямими лініями, які в узагальненому вигляді можна представити за допомогою формули
h = a + bd,
де a та b константи. Константа а характеризує здатність сплаву до аморфізації, а константа b являє собою швидкість змінення розміру зерна зі зміненням розміру частинок порошку. Для сплаву Fe75B25 a = 0, b = 0,020, а для сталі 10Р6М5 a = 0,64 та b = 0,013 при умові, що h та d вимірюються у мікрометрах.
2. Залежності мікротвердості від розміру частинок для сферичних швидкозагартованих порошків сплаву Fe75B25 та сталей на основі марки Р6М5, для яких розмір зерна знаходиться у межах 110 мкм, є немонотонними та корелюють з процентним вмістом найбільш твердих фаз. Спостерігається відхилення від залежності Хола-Петча, обумовлене збільшенням вмісту м’яких фаз (-залізо та перитектичний аустеніт) .
3. Мікротвердість швидкозагартованих лускоподібних порошків сплавів Fe75B25 та сталей на основі марки Р6М5 з вмістом бору 25 та 10 ат.%, для яких розмір зерна дорівнює близько 250 нм, є надзвичайно високою і знаходиться у межах 1019 ГПа.
4. Для сферичних порошків сталі на основі марки Р6М5, додатково легованої бором у кількості 2,0 мас.% (10 ат.%), із зменшенням діаметру частинок порошку різко зростає кількість аустеніту, що супроводжується появою карбіду типу М3С2. Це пояснюється впливом сильного аморфізуючого елемента бору, який зменшує швидкість росту зародків кристалізації та при високих швидкостях охолодження сприяє утворенню щільноупакованих структур, перехідних до аморфної структури.
5. Встановлена можливість створення нерівноважних структур у швидкозагартованих порошках швидкоріжучої сталі, додатково легованої бором у кількості 2,0 мас. % двох твердих розчинів на основі -заліза з різними параметрами кристалічної гратки. Виявлена можливість утворення твердого розчину заміщення бору у ГЦК-залізі при високих швидкостях охолодження у процесі гартування з рідкого стану.
6. Порівняльне дослідження механічних властивостей (міцності, пластичності) та механізмів руйнування у інтервалі температур 20-675оС швидкоріжучої сталі з швидкозагартованого мікрокристалічного порошку та стандартної сталі Р6М5, виготовленої за традиційною технологією, показало, що порошкова сталь у зв’язку з особливостями її легування та технології виробництва має більш міцні міжфазові межі та підвищену пластичність при механічних випробуваннях, що обумовлює підвищену стійкість інструменту з порошкової сталі.
7. Додаткове легування порошкової сталі бором у кількості 1,0-1,2 мас.% приводить до зміцнення матриці -заліза, меж зерен та міжфазових меж і суттєво підвищує міцність сталі при високих температурах (до 6,5 ГПа), що пояснюється високою енергією зв’язку атома бору з дефектами cтруктури.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЛЬ СТРУКТУРНИХ ФАКТОРІВ У ФОРМУВАННІ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ШВИДКОЗАГАРТОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок