Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: РОЛЬ СТРУКТУРНИХ ФАКТОРІВ У ФОРМУВАННІ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ШВИДКОЗАГАРТОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА

РОЛЬ СТРУКТУРНИХ ФАКТОРІВ У ФОРМУВАННІ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ШВИДКОЗАГАРТОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА / сторінка 3

Назва:
РОЛЬ СТРУКТУРНИХ ФАКТОРІВ У ФОРМУВАННІ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ШВИДКОЗАГАРТОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,74 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

У роботі вперше встановлена лінійна кореляція між розміром зерна h у швидкозагартованій частинці та розміром частинки d у вигляді h = a + bd. При цьому константа а, яка характеризує мінімальний розмір зерна при умові, що d 0 (при високих швидкостях охолодження) також прямує до нуля для сплаву Fe75B25, який легко аморфізується, але для швидкоріжучої сталі а 0. Таким чином, параметр а характеризує здатність сплаву до аморфізації, тоді як параметр b являє собою швидкість змінення розміру зерна у залежності від змінення розміру частинок порошку.
Виявлена можливість створення нерівноважних структур у швидкозагартованих порошках швидкоріжучої сталі на основі марки Р6М5, додатково легованої бором у кількості 2,0 мас.% (формування двох твердих розчинів на основі -заліза з різними параметрами кристалічної гратки). Вперше встановлена можливість утворення твердого розчину заміщення бору у ГЦК-залізі у процесі гартування з рідкого стану.
Вперше встановлено, що у сферичних порошках сталі на основі марки Р6М5, додатково легованої бором у кількості 2,0 мас.% (10 ат.%), із зменшенням діаметру частинок порошку різко зростає кількість аустеніту, що супроводжується появою карбіду типу М3С2. Це пояснюється впливом сильного аморфізуючого елемента бору, який зменшує швидкість росту зародків кристалізації та при високих швидкостях охолодження сприяє утворенню щільноупакованих структур, перехідних до аморфної структури. Утворення щільноупакованих структур в умовах гартування з рідкого стану, коли формуються дрібнозернисті фази з дуже великою площею поверхні, є енергетично вигідним, оскільки при цьому зменшується вільна енергія одиниці поверхні розплав-кристал, що спричиняє зменшення поверхневої енергії твердої фази.
Практичне значення роботи полягає в тому, що результати, отримані сумісно з Центральним НДІ матеріалів у місті Санкт-Петербург, були використані при розробці технології виробництва компактних інструментальних матеріалів з мікрокристалічних порошків на металургійному комбінаті у місті Іжевську. Результати дослідження поверхневих шарів матеріалів після зміцнення плазмово-детонаційним методом, які отримані сумісно з Інститутом електрозварювання ім. Є.О.Патона були використані для розробки технологій та технологічного устаткування, призначених для зміцнення інструменту на підприємствах України та Росії. Промислові випробування зміцнених виробів показали, що їх зносостійкість після плазмово-детонаційної обробки підвищилась у 1,5-2,0 рази, що підтверджено актом №73/586 від 27.02.98 Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона. Плазмово-детонаційна обробка підвищує надійність інструменту та швидкозношуваних виробів, які застосовуються у металургійному виробництві, та може бути використана для зміцнення таких деталей устаткування: ножі для різки прокату та листової сталі, пил та фрез для різки труб; сталевих та чавунних прокатних валків, сталевих формуючих та деформуючих роликів.
Особистий внесок автора. Аналіз літературних даних, дослідження мікроструктури, фазовий аналіз, визначення мікротвердості, механічні випробування на згин, а також аналіз та узагальнення отриманих результатів виконувались особисто автором. У поточному обговоренні результатів дослідження приймали участь науковий керівник проф. Ю.В. Мільман, к.ф.-м.н. А.П. Рачек та д.ф.-м.н. Д.В. Лоцко. Зразки для дослідження (порошки сплаву Fe75B25 та сталей на основі марки Р6М5, компактні матеріали із швидкозагартованих порошків та стандартна сталь, виготовлена за традиційною технологією) надані д.т.н. В.Л. Гіршовим. Плазмово-детонаційна обробка була здійснена при сприянні д.т.н. Ю.Н. Тюріна.
Апробація результатів роботи. Основні результати роботи були подані та обговорювались на слідуючих 8 семінарах та конференціях, з яких 4 - міжнародні: конференція молодих дослідників “Физико-химия и технология новых порошковых и композиционных неорганических материалов”, Київ, 1982 рік; семінар СССР - ГДР “Amorphe und ultradisperse Werkstoffe und Oberflchen”, Суздаль, 1982 рік; IV Всесоюзний семінар “Структура дислокаций и механические свойства металлов и сплавов”, Свердловськ, 1987 рік; XII Всесоюзна конференція “Физика прочности и пластичности металлов и сплавов”, Куйбишев, 1989 рік; VI Всесоюзна конференція “Физика разрушения”, Київ, 1989 рік; Міжнародний конгрес з порошкової металургії (Powder Metallurgy World Congress), Париж, 1994 рік; VI Семінар за участю міжнародних спеціалістів “Структура дислокаций и механические свойства металлов и сплавов”, Єкатеринбург, 1993 рік; Меморіальний симпозіум академіка В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЛЬ СТРУКТУРНИХ ФАКТОРІВ У ФОРМУВАННІ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ШВИДКОЗАГАРТОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок