Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ СТРУКТУРНИХ ФАКТОРІВ У ФОРМУВАННІ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ШВИДКОЗАГАРТОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА

Загрузка...

РОЛЬ СТРУКТУРНИХ ФАКТОРІВ У ФОРМУВАННІ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ШВИДКОЗАГАРТОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА

Назва:
РОЛЬ СТРУКТУРНИХ ФАКТОРІВ У ФОРМУВАННІ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ШВИДКОЗАГАРТОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,74 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА
ім. І.М. ФРАНЦЕВИЧА
МОРДОВЕЦЬ НАДІЯ МИХАЙЛІВНА
УДК: 620.17.18:546.72
 
РОЛЬ СТРУКТУРНИХ ФАКТОРІВ У ФОРМУВАННІ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ШВИДКОЗАГАРТОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ
НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА
спеціальність 01.04.13 - фізика металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства НАН України
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України, професор, доктор фіз.-мат. наук
Мільман Юлій Вікторович,
зав. відділом ІПМ НАН України
Офіційні опоненти:
д.ф.-м.н., професор, Куницький Юрій Анатолійович, Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут”
д.ф.-м.н. Подрезов Юрій Миколайович, Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, провідний науковий співробітник
Провідна організація:
Національний університет ім. Тараса Шевченка
Захист відбудеться “_11_”_____04____________2001 р. о __14__годині
на засіданні спеціалізованої вченоі ради Д 26.207.01 в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України (03142 Київ-142, вул Кржижанівського, 3).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України (03142 Київ-142, вул. Кржижанівського, 3).
Автореферат розісланий “_27_”______02_______2001 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченоі ради Падерно Ю.Б.

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі у промислово розвинутих країнах світу активно розвивається виробництво порошків та стрічок мікрокристалічних, наноструктурних та аморфних сплавів. Порошки та стрічки одержують за допомогою методів швидкого охолодження з рідкого стану із швидкостями 103-106 К/с, що дозволяє усі ці матеріали об’єднати під назвою: швидкозагартовані. Структура цих матеріалів може бути кристалічною з надзвичайно дрібним зерном (менше 10 мкм), аморфною та аморфно-кристалічною, завдяки чому ці матеріали мають унікальні властивості, серед яких найважливіші - висока твердість та міцність, а також високі магнітні характеристики та висока корозійна стійкість.
Сьогодні існує багато методів отримання таких матеріалів. Це, зокрема, розпилення водою високого тиску, інертним газом, відцентрове розпилення, осадження на поверхні з метою отримання покриттів і т. ін. Для виготовлення інструменту мікрокристалічні порошки швидкоріжучої сталі компактують методами спікання, гарячого ізостатичного пресування, екструзії. З метою зміцнення поверхні матеріалів використовують також плазмово-детонаційну обробку, яка дає можливість отримати високоміцні поверхневі шари при гартуванні з твердого стану.
Згідно з існуючими прогнозами, у наступні десятиліття метод швидкої кристалізації може стати однією з провідних технологій.
Швидкозагартовані сплави на основі заліза з металоїдами В та С у наш час дуже широко застосовуються у промисловості. Наприклад, сплави системи Fe-B використовують для нанесення покриттів. Швидкозагартовані інструментальні матеріали, зокрема швидкоріжучі сталі з мікрокристалічних порошків, перевершують литі та деформовані швидкоріжучі сталі по рівню тепло- та зносостійкості, наближаючись по експлуатаційним властивостям до твердих сплавів, від яких вони вигідно відрізняються тим, що містять набагато менше дефіцитних елементів, добре шліфуються та мають високі механічні властивості. Обробка поверхні конструкційних та інструментальних матеріалів на основі заліза плазмово-детонаційним методом, коли нарівні з іншими процесами має місце швидке гартування поверхневих шарів із швидкістю 106-109 К/c, приводить до суттєвого зростання твердості та зносостійкості.
Впливу швидкого гартування на структуру та механічні властивості металічних матеріалів присвячено велику кількість наукових праць. Серед них роботи Ю.А. Скакова, А.М. Глезера, Ю.В. Мільмана, В.П. Альохіна та В.О. Хоніка, Л.О. Позняка, А.В. Романової, Ю.А. Куницького, Н.І. Носкової, Т.А. Пумпянської, В.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЛЬ СТРУКТУРНИХ ФАКТОРІВ У ФОРМУВАННІ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ШВИДКОЗАГАРТОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок