Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕХІДНІ ЕКОНОМІКИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

ПЕРЕХІДНІ ЕКОНОМІКИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

Назва:
ПЕРЕХІДНІ ЕКОНОМІКИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,70 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МЯГКИХ ОЛЬГА ВІТАЛІЇВНА
УДК 339.9
ПЕРЕХІДНІ ЕКОНОМІКИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
Спеціальність 08.05.01 - Світове господарство
і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | -доктор економічних наук, професор
Поручник Анатолій Михайлович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти: |
-доктор економічних наук, професор
Філіпенко Антон Сергійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри світового господарства і
міжнародних економічних відносин
Інституту міжнародних відносин
-кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Панфілова Тамара Олександрівна,
Апарат Ради Національної безпеки і
оборони України, державний експерт
Провідна установа |
-Інститут світової економіки і
міжнародних відносин НАН України,
відділ міжнародних глобальних стратегій, м. Київ
Захист відбудеться “ 6 ” березня 2001 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги 54/1, ауд.317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: м. Київ, проспект Перемоги 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “ 6 ” лютого 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Фукс А.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Домінуючою тенденцією розвитку світового господарства на межі тисячоліть стало поглиблення інтернаціоналізації та глобалізації господарського життя країн, інтенсифікація міжнародних зв'язків на багаторівневій основі. Характер процесів, що відбуваються в його структурі, пов'язаний, насамперед, із нерівномірним опануванням різними країнами досягненнями сучасного етапу науково-технічної революції. Звідси парадигма постіндустріального розвитку передбачає нову структуризацію світового господарства на основі таких нових критеріїв (технологічності, інформатизації, соціалізації та глобалізації господарських процесів) з виділенням трьох підсистем: країни, що будують постіндустріальне суспільство; країни, де переважає індустріальний тип розвитку і які включаються в систему нової світової моделі через мікро- та макроінтеграцію; країни доіндустріального рівня розвитку, які сьогодні знаходяться поза процесами глобальної трансформації. Країни з перехідною економікою посідають особливе місце, оскільки вони не вписуються повністю в жодну з названих підсистем, а фактично примикають до другої підсистеми, водночас будучи наділеними окремими рисами першої. Глобальні трансформації детермінують нову диспозицію країн у структурі світового господарства. Це зумовлює не тільки потребу розробки нового механізму взаємодії підсистем із метою подолання однобічної відкритості слабших перед сильними, зближення дистанції між багатими та бідними країнами, недопущення ізольованості постіндустріальної економіки розвитку, але й необхідність теоретичних пошуків для вироблення практичних рекомендацій щодо стратегії і тактики міжнародної діяльності країн із врахуванням їх приналежності до різних підсистем світового господарства, забезпечення сходження країн з перехідною економікою на більш високий щабель світової ієрархії.
Актуальність даного дослідження, насамперед, визначається об'єктивною необхідністю теоретичного осмислення суті, рушійних сил та можливих перспектив глобалізації світової економіки, комплексного аналізу її сучасних тенденцій в межах становлення нової глобальної моделі та характеру впливу всіх вище названих процесів на перехідні економіки. Всі ці проблеми потребують подальшого дослідження за такими основними напрямками: 1) шляхи подолання "кастової" замкненості постіндустріального центру; 2) дослідження якісних змін у механізмі конкуренції в умовах глобалізації; 3) місце перехідних економік у структурі нової глобальної економічної моделі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 



Реферат на тему: ПЕРЕХІДНІ ЕКОНОМІКИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок