Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІМУНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ПРОФІЛАКТИКИ ПЕРЕДЧАСНОГО РОЗРИВУ ПЛОДОВИХ ОБОЛОНОК ПРИ НЕДОНОШЕНІЙ ВАГІТНОСТІ

ІМУНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ПРОФІЛАКТИКИ ПЕРЕДЧАСНОГО РОЗРИВУ ПЛОДОВИХ ОБОЛОНОК ПРИ НЕДОНОШЕНІЙ ВАГІТНОСТІ

Назва:
ІМУНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ПРОФІЛАКТИКИ ПЕРЕДЧАСНОГО РОЗРИВУ ПЛОДОВИХ ОБОЛОНОК ПРИ НЕДОНОШЕНІЙ ВАГІТНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,98 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. М.І.ПИРОГОВА
БЕГАЛЬ ЛАРИСА ВАСИЛІВНА
УДК: 618.346-007.25/-097-084
ІМУНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ПРОФІЛАКТИКИ
ПЕРЕДЧАСНОГО РОЗРИВУ ПЛОДОВИХ ОБОЛОНОК
ПРИ НЕДОНОШЕНІЙ ВАГІТНОСТІ
14.01.01 - Акушерство і гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Буковинській державній медичній академії МОЗ України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: доктор медичних наук, професор Юзько Олександр Михайлович, завідувач кафедри акушерства і гінекології з курсом дитячої та підліткової гінекології Буковинської державної медичної академії МОЗ України.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
- доктор медичних наук, професор Гайструк Анатолій Никифо-рович, Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №2;
- доктор медичних наук, професор Беседін Віктор Миколайович, Львівський державний медичний університет ім. Д.Галицького МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра акушерства, гінекології та перинатології, м. Київ.
Захист відбудеться "25" вересня 2001 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.600.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук при Вінницькому державному медичному університеті ім. М.І.Пирогова МОЗ України (21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького державного медичного університету ім. М.І.Пирогова МОЗ України (21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56).
Автореферат розісланий "8" серпня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент М.І. Покидько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Невиношування вагітності є однією з важливих акушерських проблем, оскільки безпосередньо пов'язане з високою перинатальною захворюваністю та смертністю. Частота передчасних пологів при цьому, за даними різних авторів, коливається в межах від 7 до 15% (Ю.П.Вдовиченко, 1998, Н.Г.Гойда, 1998).
Передчасний розрив плодових оболонок (ПРПО) є одним з актуальних і серйозних питань, які приходиться вирішувати практичним акушерам саме в контексті невиношування вагітності. За даними М.С.Золотухі-на (1993), у кожному третьому випадку причиною передчасних пологів є ПРПО. А передчасні пологи, як відомо, - це народження немовлят малої ваги та розвиток респіраторного дистрес-синдрому у зв'язку з незрілістю їх легеневої тканини. Крім того, дородове вилиття навколо--плодових вод сприяє інфікуванню як організму матері, так і організму плода, у зв'язку з чим виникає проблема гнійно-септичних ускладнень.
Відомо, що на розвиток плодових оболонок впливають -численні фактори: здоров'я батьків, навколишнє середовище, стан фетоплацен-тарного комплексу та ін., які можуть призвести до їх морфофункціональ-них змін (В.С.Артамонов, 2001, В.С.Руденко, 1997). Деяку роль відіграють захворювання, що пере-даються статевим шляхом (В.М.Астахов, 2001, M.E.Hannah, 1997). Ряд авто-рів вважає, що причиною ПРПО може бути дефіцит поживних речовин, макро- та мікроелементів, вітамінів, сурфактанту. Все це призводить до зміни росту та дозрівання сполучної тканини оболонок (В.І.Грищенко, P.J.Seaward, 1997).
Характер перебігу вагітності і стан плода при ПРПО певною мірою залежать від досконалості компенсаторно-пристосувальних механізмів материнсько-плодового комплексу (Т.М.Дрінь, 2001, Н.М.Лакуста, 2000, В.К.Чайка, 1997). Однак дані літератури про особливості адаптації в системі мати-плацента-плід в умовах передчасного відходження вод нечисленні, фрагментарні та суперечливі. Оцінка функціонального стану імунної системи подається без урахування змін у системі місцевого імунітету, що не відображає істинного характеру формування імунних механізмів захисту плаценти, плодових оболонок та плода.
Подальше поглиблене вивчення проблеми дородового вилиття навколоплодових вод у вагітних з позицій функціонального стану як системного, так і локального імунітету має не лише пізнавальне, але й велике практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІМУНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ПРОФІЛАКТИКИ ПЕРЕДЧАСНОГО РОЗРИВУ ПЛОДОВИХ ОБОЛОНОК ПРИ НЕДОНОШЕНІЙ ВАГІТНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок