Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Еколого-економічні засади розвитку прикордонних регіонів України та Угорщини

Еколого-економічні засади розвитку прикордонних регіонів України та Угорщини

Назва:
Еколого-економічні засади розвитку прикордонних регіонів України та Угорщини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,92 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна академія наук України
Інститут регіональних досліджень
Філеп Дюла
УДК 332.1 (1-04): [504+330](477+439)
Еколого-економічні засади розвитку
прикордонних регіонів України та Угорщини
Спеціальність 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Ужгородському національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | член-кореспондент НАН України,
доктор економічних наук, професор
Мікловда Василь Петрович,
Ужгородський національний університет, завідувач кафедри | Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Макогон Юрій Володимирович,
Донецький національний університет, завідувач кафедри | кандидат економічних наук,
Гомольська Наталія Іванівна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник | Провідна установа: | Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ проблем регіональної економіки, м. Київ |
Захист відбудеться 14 липня 2003 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 6 червня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В сучасних умовах все більш актуальним питанням є посилення взаємозалежності національних економік та пошук засобів вирішення екологічних проблем. Аналіз реальної соціально-економічної та екологічної ситуації, насамперед в прикордонних регіонах двох держав - України та Угорщини, є особливо важливим для держав з перехідною економікою.
В умовах прикордоння велике значення має поступове формування та реалізація основних принципів сталого розвитку, що були декларовані міжнародним співтовариством на конференції ООН з питань навколишнього середовища і розвитку (1992, 1997, 2002 рр.). Адже ідея сталого розвитку - це ідея рівності всіх поколінь і рівності всіх людей у кожному поколінні, ідея максимального використання потенційних можливостей при збалансованості суспільного розвитку і потенціалу природи. Фактично, сталий розвиток прикордонного регіону включає в себе три складові частини, взаємодія яких вимагає постійного узгодження її соціальної, економічної та екологічної складових. Тобто, сталий розвиток - це соціально, економічно і екологічно збалансований розвиток господарського комплексу регіону із заданими параметрами в певних умовах протягом необхідного проміжку часу, що веде до гармонізації продуктивних сил та підвищення якості життя сучасного та наступного поколінь за умов збереження і поетапного відтворення цілісності навколишнього середовища.
Незважаючи на складну економічну ситуацію в прикордонних регіонах України та Угорщини, вони характеризуються сприятливими екологічними умовами, багатим природним, історико-культурним, соціально-економічним та рекреаційним потенціалом. Отже, дослідження напрямів оптимізації еколого-економічного розвитку прикордонного регіону є вкрай важливим і пріоритетним напрямом розвитку господарського комплексу прикордонних регіонів як України, так і Угорщини.
Дослідження проблем прикордонних регіонів двох сусідніх держав важливі саме за сучасних умов європейської інтеграції. Адже відповідність високим критеріям Європейського Союзу, що стосуються еколого-економічного розвитку регіону, є вельми актуальним питанням для Угорщини, яка вже є асоційованим членом ЄС і як приклад може слугувати для вивчення цього досвіду в Україні.
Слід зазначити, що роль і місце прикордонних регіонів в еколого-економічному розвитку держав поки що недостатньо вивчені, багато аспектів цієї проблеми залишаються дискусійними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Еколого-економічні засади розвитку прикордонних регіонів України та Угорщини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок