Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРИЛУЧЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ДО ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ НА УРОКАХ МУЗИКИ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРИЛУЧЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ДО ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ НА УРОКАХ МУЗИКИ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРИЛУЧЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ДО ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ НА УРОКАХ МУЗИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,72 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка
ОРОНОВСЬКА Лариса Дмитрівна
УДК 373.31:37.036:372.878
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРИЛУЧЕННЯ
МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ДО ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ НА УРОКАХ МУЗИКИ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Терещук Григорій Васильович,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Ростовський Олександр Якович,
Ніжинський державний педагогічний університет
імені М.Гоголя, декан музичного факультету;
кандидат педагогічних наук, доцент
Гринчук Ірина Павлівна,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
доцент кафедри інструментального виконавства.
Провідна установа: Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, кафедра фортепіанного
виконавства і художньої культури,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 23 лютого 2006 року о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.053.01 в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: зала засідань (каб. № 30), вул. М.Кривоноса, 2, м.Тернопіль, 46027.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: вул.М.Кривоноса, 2, м.Тернопіль, 46027.
Автореферат розіслано 23 січня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У Національній доктрині розвитку освіти України в ХХІ столітті зазначено, що виховання особистостей, які, володіють високою моральністю, виявляють національну і релігійну терпимість, поважають традиції і культуру інших народів, є основним завданням освіти в сучасному суспільстві. Вирішення цього завдання можливе лише шляхом внутрішніх змін особистості, переорієнтації людей на духовні цінності.
Сучасні вчені (Е. Абдулін, Ю. Алієв, І. Бех, В.Дряпіка, О. Олексюк, Г. Падалка, О. Рудницька та ін.) відзначають, що частиною глобальної духовної кризи, яку переживає людство сьогодні, є криза в галузі теорії і практики виховання. Ця криза проявляється на всіх рівнях: ціннісно-смисловому, цільовому, змістовому, технологічному, результативному. В зв’язку з цим відбуваються зміни освітніх парадигм, що відображено в державних нормативних документах. Так, у Законі України “Про загальну середню освіту” наголошується, що основою реформування загальної середньої освіти є реалізація принципу гуманізації освіти, методологічна переорієнтація навчання на розвиток особистості учня, визнання її самобутності й самоцінності, формування компетентності учня як загальної здатності до суспільної діяльності на основі знань, досвіду, системи цінностей, здібностей, набутих під час навчання.
Процеси духовного оновлення знаходять своє відображення у змісті уроків мистецтва і, зокрема, уроків музики в сучасній школі. Спілкування через художньо-естетичну діяльність в умовах навчально-виховного процесу стає одним з найефективніших засобів формування в учнівської молоді духовних цінностей. Однак вивчення практичного досвіду вчителів та аналіз програмно-методичного забезпечення мистецьких дисциплін дали змогу виявити деякі проблеми в організації навчання і виховання на уроках музики. Виникнення цих проблем пов’язане з неузгодженістю закладеного у музичному мистецтві потенціалу розвитку особистості, її здатності до художнього світосприйняття і тими соціальними установками, які склалися у загальноосвітніх школах і педагогічній практиці загалом. Це породжує суперечності між: емоційно-образною природою музичних творів і раціонально-логічною освітньою парадигмою; необхідністю здійснення асоціативних міжхудожніх зв’язків і тематичним характером вивчення художніх творів відповідно до програм з “Музики”, що не сприяє цілісному осмисленню духовної цінності музичного образу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРИЛУЧЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ДО ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ НА УРОКАХ МУЗИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок