Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ УЯВИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПРОЦЕСІ РОЗВ’ЯЗАННЯ НЕСТАНДАРТНИХ МАТЕМАТИЧНИХ ЗАДАЧ

ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ УЯВИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПРОЦЕСІ РОЗВ’ЯЗАННЯ НЕСТАНДАРТНИХ МАТЕМАТИЧНИХ ЗАДАЧ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ УЯВИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПРОЦЕСІ РОЗВ’ЯЗАННЯ НЕСТАНДАРТНИХ МАТЕМАТИЧНИХ ЗАДАЧ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,81 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПРОШКІН Володимир Вадимович
УДК 371.134
ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ УЯВИ
МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ
У ПРОЦЕСІ РОЗВ’ЯЗАННЯ НЕСТАНДАРТНИХ
МАТЕМАТИЧНИХ ЗАДАЧ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий доктор педагогічних наук, професор
керівник: Харченко Сергій Якович,
Луганський державний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
проректор з наукової роботи.
Офіційні дійсний член АПН України,
опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Ільченко Віра Романівна,
Інститут педагогіки АПН України,
завідувач лабораторії інтеграції
змісту шкільної освіти
(м. Полтава);
кандидат педагогічних наук, доцент
Порус Борис Натанович,
Луганський інститут післядипломної
педагогічної освіти,
доцент кафедри філософії освіти.
Провідна установа: Харківський державний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди Міністерства освіти і науки України, кафедра педагогіки.
Захист відбудеться 15 жовтня 2003 р. о 9.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка,
91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
Автореферат розісланий 13 вересня 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідження проблеми. Вища освіта, рівень розвитку якої в Україні обумовлює її подальше вдосконалення, виступає важливою галуззю соціально-економічних, духовних і культурних перетворень, що відбуваються в останні роки. У контексті цих змін визначене завдання вищої школи – виховати нове покоління активних і творчих особистостей, які мають змогу нестандартно підходити до вирішення проблем у практичній діяльності, а також запропонувати для цього нові й оригінальні рішення. Випускник педагогічного ВНЗ повинен бути конкурентноздатним, цілком відповідати запитам суспільства, яке останнім часом висуває підвищені вимоги до професійної підготовки вчителя, зокрема й до його творчих якостей.
Соціальне замовлення суспільства націлює вищу школу на виховання потенційного вчителя-творця – новатора й дослідника, який володіє прийомами творчої діяльності. Прагнення майбутнього вчителя до креативності ґрунтується на високому рівні розвитку в нього системи психічних пізнавальних процесів, унаслідок чого суттєвим і актуальним є формування в майбутніх учителів творчої уяви, що вважається не тільки базисом усякого творчого процесу, але ще й значним психологічним компонентом педагогічної діяльності.
Проблема творчої уяви знайшла відображення в роботах вітчизняних і зарубіжних педагогів і психологів: Л.Виготського, А.Петровського, І.Розет, А.Дудецького, М.Беркінбліт, В.Роменця, Л.Шрагіної, Л.Коршунової, Т.Рібо та ін. Про формування творчої уяви писали Р.Жубріянова, О.Дяченко, С.Гавріна, А.Нестеренко, В.Кудрявцев, О.Речицька та ін. Проведені дослідження в основному були спрямовані на вивчення механізмів побудови образу чи виявлення його характерних якостей і найчастіше обмежувалися дошкільним і шкільним віком дітей. В Україні питанню формування творчої уяви присвячені дисертаційні роботи Я.Чеботової, О.Борейка, Т.Чурпіти. У цих працях репрезентовані деякі підходи до вирішення зазначеної проблеми. Щоправда, в усіх згаданих розвідках також розглядається дошкільний і шкільний вік дітей, тому залишилося фактично відкритим питання формування творчої уяви майбутніх учителів у процесі професійної підготовки. Отже, проблема становлення творчої уяви студентів ВНЗ, особливо педагогічних, і в наш час привертає увагу вчених. Разом з тим відомо, що творча уява характеризує не тільки рівень розвитку особистості майбутнього вчителя, але і його творчий потенціал.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ УЯВИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПРОЦЕСІ РОЗВ’ЯЗАННЯ НЕСТАНДАРТНИХ МАТЕМАТИЧНИХ ЗАДАЧ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок