Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТІЙКІСТЬ ПІДКРІПЛЕНОЇ в ОБЛАСТІ І НА КРИВОЛІНІЙНІЙ ГРАНИЦІ ПЛАСТИНИ ЯК ЕЛЕМЕНТА ТОНКОСТІННОЇ ПРОСТОРОВОЇ СИСТЕМИ

СТІЙКІСТЬ ПІДКРІПЛЕНОЇ в ОБЛАСТІ І НА КРИВОЛІНІЙНІЙ ГРАНИЦІ ПЛАСТИНИ ЯК ЕЛЕМЕНТА ТОНКОСТІННОЇ ПРОСТОРОВОЇ СИСТЕМИ

Назва:
СТІЙКІСТЬ ПІДКРІПЛЕНОЇ в ОБЛАСТІ І НА КРИВОЛІНІЙНІЙ ГРАНИЦІ ПЛАСТИНИ ЯК ЕЛЕМЕНТА ТОНКОСТІННОЇ ПРОСТОРОВОЇ СИСТЕМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,11 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського
“Харківський авіаційний інститут”
МИНТЮК ВІТАЛІЙ БОРИСОВИЧ
УДК 539.3:534.1:629.7.02
СТІЙКІСТЬ ПІДКРІПЛЕНОЇ в ОБЛАСТІ І НА КРИВОЛІНІЙНІЙ
ГРАНИЦІ ПЛАСТИНИ ЯК ЕЛЕМЕНТА ТОНКОСТІННОЇ
ПРОСТОРОВОЇ СИСТЕМИ
Спеціальність 01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Кривцов Володимир Станіславович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є.Жуковського “Харківський авіаційний інститут”,
ректор.
Офіційні опоненти доктор фізико-математичних наук, професор
Проценко Володимир Сидорович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є.Жуковського “Харківський авіаційний інститут”,
професор кафедри вищої математики;
кандидат технічних наук
Чупринін Олександр Олексійович,
Харківська національна академія міського господарства,
доцент кафедри будівельної механіки.
Провідна установа Інститут проблем міцності ім. Г.С.Писаренка
НАН України Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться ”  ” грудня 2004 року о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.04 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул.Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м.Харків, вул.Чкалова, 17.
Автореферат розісланий ” 0 ” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Застела О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підкріплені в області та на границі пластини різних обрисів у плані широко застосовуються в таких наукоємних областях, як літако-, ракето-, суднобудування й ін.
Проблема пружної стійкості подібних силових елементів висувається на перший план, оскільки з метою економії маси вони виконуються тонкостінними. Ця проблема стає особливо актуальною при проектуванні великогабаритних авіаційних конструкцій. За даними Центрального аерогідродинамічного інституту 60% руйнувань конструкцій при статичних випробуваннях відбувається в результаті втрати стійкості, при цьому силові панелі руйнуються в 30 випадках із 100, а нервюри – у 10, тимчасом практично немає дослідних робіт, присвячених стійкості нервюр, що працюють у складі силової конструкції крила. Загальноприйняті моделі даних конструктивних елементів (балки, пластини, оболонки) на сьогоднішній день добре пророблені в математичному плані, але їхнє використання неможливе при розрахунку складних конструкцій, тому що рішення отримані, як правило, для стандартних умов опирання (вільний край, шарнірне, жорстке опирання). Якщо до цього додати необхідність урахування неоднорідного вихідного стану, криволінійності границі, дискретного підкріплення, то актуальність розглянутої проблеми очевидна. Важливо підкреслити, що сучасні індустріальні пакети, які базуються на методі скінченних елементів (МСЕ) (КАСКАД, ВІДСІК, МІЦНІСТЬ, ANSIS, AFEMAS, ASKA, COSAR, COSMOS, NASTRAN, SESAN і т. ін.), дозволяють урахувати наведені вище нюанси задачі стійкості, але внаслідок їхньої високої трудомісткості й низької оперативності не можуть цілком задовольнити конструкторів, що мислять образами окремих силових елементів-блоків.
У роботі для вирішення проблеми правильного урахування умов пружної взаємодії розвинуто метод ідентифікації крайових умов (МІКУ), що був запропонований у 1991 році С.А.Халіловим. Маючи високу точність й оперативність, він поєднує в собі достоїнства зазначених підходів і значною мірою позбавлений їхніх недоліків. Подальший розвиток методу також є актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТІЙКІСТЬ ПІДКРІПЛЕНОЇ в ОБЛАСТІ І НА КРИВОЛІНІЙНІЙ ГРАНИЦІ ПЛАСТИНИ ЯК ЕЛЕМЕНТА ТОНКОСТІННОЇ ПРОСТОРОВОЇ СИСТЕМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок