Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНІ ПОРУШЕННЯ УРОДИНАМІКИ ТА ХРОНІЧНА СЕЧОВА ІНФЕКЦІЯ

ФУНКЦІОНАЛЬНІ ПОРУШЕННЯ УРОДИНАМІКИ ТА ХРОНІЧНА СЕЧОВА ІНФЕКЦІЯ

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНІ ПОРУШЕННЯ УРОДИНАМІКИ ТА ХРОНІЧНА СЕЧОВА ІНФЕКЦІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,70 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Інститут урології та нефрології АМН України
УДК 616.61-002.3-07-08:616.62-009.1-07-08
ЗАЙЦЕВ Валерій Іванович
ФУНКЦІОНАЛЬНІ ПОРУШЕННЯ УРОДИНАМІКИ
ТА ХРОНІЧНА СЕЧОВА ІНФЕКЦІЯ
14.01.06. - урологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ, 1998


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Інституті урології та нефрології АМН України.
Наукові консультанти: | доктор медичних наук, професор, акад. НАН та АМН України Возіанов Олександр Федорович; директор Інституту урології та нефрології АМН України;
доктор медичних наук, професор
Пирогов Віктор Олексійович; завідувач лабораторії нейроурології Інституту урології та нефрології АМН України.
Офіційні опоненти: | д.м.н., професор, Дзюрак Валерій Семенович, завідувач кафедри урології Київського університету післядипломної освіти;
д.м.н., ст.н.сп., Стаховський Едуард Олександрович, завідувач відділу Інституту урології та нефрології АМН України,
д.м.н., професор, Пепенін Володимир Розумникович, завідувач кафедри урології Луганського державного медичного університету.
Провідна організація: Одеський державний медичний університет.
Захист відбудеться 15 грудня 1998 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.615.01 при Інституті урології та нефрології АМН України за адресою : 254053, м. Київ, вул. Ю.Коцюбинського 9а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту урології та нефрології АМН України (254053, м. Київ, вул. Ю.Коцюбинського 9а).
Автореферат розіслано 12 листопада 1998 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Бойко М.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми: термiн “уродинамiка” вперше був запропонований тільки у 1954 р. (D.M.Davis) по аналогiї з гемодинамiкою для визначення гiдродинамiчних явищ у сечовiй системi. Реальний розвиток уродинаміки як самостійного підрозділу урології відзначається останні 10-15 років, на протязі яких проходить суттєвий перегляд поглядів на уродинаміку - функціональні її порушення почали виявлятись у багатьох урологічних хворих (Возианов. А.Ф., Сеймивский Д.А., Бекмуратов У., 1992, Вишневский Е.Л., 1988, Пирогов В.А. з соавт., 1994). Абсолютна більшість функціональних порушень уродинаміки (ФПУ) виникає на рівні сечового міхура, тому саме його дисфункції є найважливішою причиною розвитку багатьох видів урологічної патології у дітей (гідронефроз, енурез, хронічний пієлонефрит) так дорослих (пієлонефрит та цистит, гідронефроз, нетримання сечі, аденома простати та ін.). Так, по останнім повідомленням у хворих з первинним пієлонефритом головною підставою його виникнення є попередньо недіагностовані ФПУ, а у більшості дітей з пієлонефритом чи циститом знаходять або вроджену обструктивну патологію, або нейрогенні дисфункції сечових шляхів (Сеймивский Д.А., 1985, Клушанцева М.С., 1988, А.В.Люлько, 1990). Все більшу роль у появі нетримання сечі також надають дисфункціям сечових шляхів. До 25-30% усіх хворих з аденомою простати оперуються практично безпідставно - у них головну роль у виникненні дизуричних явищ грають саме нейрогенні порушення функції нижніх сечових шляхів і тому операція їм практично не приносить полегшення (Schafer W. et al, 1990, Chancellor M.B. et al, 1994, Cucchi A., 1994).
Причини виникнення ФПУ досі чітко не визначені. Одні автори вважають, що головна роль належить вродженій патології нервової системи, переважно прихованій. Інші на перший план висувають надбані процеси - травми, запальні захворювання нервової та сечової системи, ендокринні порушення. Несумнівно те, що етіологічні фактори ФПУ множинні і не можуть бути однаковими у різних пацієнтів - у дітей та дорослих, чоловіків та жінок, з явними патологічними процесами в нервовій системі та без них. У той же час головна увага у вивченні виникнення та перебігу ФПУ приділяється дітям, а робіт, що висвітлювали би особливості дисфункцій у хворих різних груп з урахуванням означених факторів в літературі немає.
Крім важливих медичних проблем, перебіг ФПУ часто призводить до соціальної дезадаптації хворих внаслідок виражених порушень акту сечовипускання (приміром, нетримання сечі зустрічається у 7-15% дітей та 1-2% дорослих).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНІ ПОРУШЕННЯ УРОДИНАМІКИ ТА ХРОНІЧНА СЕЧОВА ІНФЕКЦІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок