Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ВИХРОВОГО ІМПУЛЬСНОГО МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА ФУНКЦІЇ ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ ТА КРОВІ (МОДЕЛІ ТА МЕХАНІЗМИ)

ВПЛИВ ВИХРОВОГО ІМПУЛЬСНОГО МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА ФУНКЦІЇ ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ ТА КРОВІ (МОДЕЛІ ТА МЕХАНІЗМИ)

Назва:
ВПЛИВ ВИХРОВОГО ІМПУЛЬСНОГО МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА ФУНКЦІЇ ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ ТА КРОВІ (МОДЕЛІ ТА МЕХАНІЗМИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,49 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В. Н. КАРАЗІНА
ХОМЕНКО ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 612.3: 612.1: 616.3: 616.1 – 085: 615.847.8
ВПЛИВ ВИХРОВОГО ІМПУЛЬСНОГО МАГНІТНОГО ПОЛЯ
НА ФУНКЦІЇ ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ ТА КРОВІ
(МОДЕЛІ ТА МЕХАНІЗМИ)
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, доцент
Мурзін Олексій Борисович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри фізіології людини і тварин
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Воробйова Тамара Михайлівна,
Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України,
завідувач лабораторії нейрофізіології та імунології
 
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Берегова Тетяна Володимирівна,
Інститут фізіології імені академіка Петра Богача
Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
завідувач відділу фармакофізіології
Провідна установа: Донецький державний медичний унiверситет iм. М. Горького МОЗ України (кафедра медiнформатики, бiофiзики з курсом медапаратури), м. Донецьк.
Захист відбудеться " 9 " жовтня 2002 року о 15.15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.17 Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. ІІІ – 15).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий " 04 " 09 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Падалко В. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема впливу магнітних полів (МП) на біологічні об'єкти, як і багато років тому, залишається однією з актуальних в біології і медицині, про що свідчить широке впровадження в цих галузях нових екологічно чистих і економічних технологій з застосуванням фізичних факторів. В останнє десятиріччя відмічається підвищення інтересу дослідників до біологічної дії МП, особливо складної поляризаційної структури, відслідковується тенденція удосконалення як загальної теорії використання цього фізичного фактору в якості одного з методів корекції порушених функцій організму, так і апаратів, які використовуються з цією метою [Volpe, 1985, Фьодоров, 1990, Бабич, 1994, Улащик, 1998, Бабов, 1999]. Це обумовлено, насамперед, практичними гігієнічними запитами у зв'язку з впровадженням підсилених і послаблених штучних магнітів на різних виробництвах, успішним використанням МП в ветеринарії, рослинництві, в мікробіологічній промисловості, а також в клінічних умовах, коли призначення багатьох фармацевтичних препаратів для повернення функціональних систем організму до нормальної діяльності стає неможливим завдяки наявності алергічних реакцій та побічних ефектів [Демецький, 1991, Воробйова, Колядко, 1998, Traina, Romanini, 1998].
Дослідженнями останніх років встановлено, що серед всього різноманіття видів енергії фізичних факторів найбільш перспективним для повернення патологічно змінених ланок організму до нормального функціонування є низькоінтенсивне МП, яке належить до інформаційних методів корекції порушених фізіологічних функцій при мінімальній затраті енергії. При цьому частотно – часові і просторові структури полів, що впливають, повинні відповідати параметрам міжмолекулярних взаємодій, стимулювати власні захисні системи організму. Насамперед, це системи регенерації, відновлення, розмноження стовбурових клітин кровотворення, імунокомпетентних клітин. В більшості випадків необхідне тонке “регулювання” міжклітинних зв'язків, і саме тому застосування інформаційних методів корекції порушених регуляторних функцій в живих системах є найбільш доцільним [Епштейн, Воробйова, Берченко та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВПЛИВ ВИХРОВОГО ІМПУЛЬСНОГО МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА ФУНКЦІЇ ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ ТА КРОВІ (МОДЕЛІ ТА МЕХАНІЗМИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок