Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ВЗАЄМОДІЇ СТОРІН ПРИ СТРАХУВАННІ АВІАЦІЙНОГО ТРАНСПОРТУ

ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ВЗАЄМОДІЇ СТОРІН ПРИ СТРАХУВАННІ АВІАЦІЙНОГО ТРАНСПОРТУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ВЗАЄМОДІЇ СТОРІН ПРИ СТРАХУВАННІ АВІАЦІЙНОГО ТРАНСПОРТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,76 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Тема: Методичні підходи формування механізму страхування на ринку ав
іаційних ризиків


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СОЛОВЕЙ НАДІЯ ВАСИЛІВНА

УДК 347.824.4:368.1(042.3)
ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ВЗАЄМОДІЇ СТОРІН
ПРИ СТРАХУВАННІ АВІАЦІЙНОГО ТРАНСПОРТУ
Спеціальність 08.00.04– економіка та управління підприємствами
(економіка авіаційного транспорту)
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Петровська Світлана Володимирівна
Національний авіаційний університет,
доцент кафедри маркетингу та ресурсозабезпечення
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Коба В’ячеслав Григорович,
Київська державна академія водного транспорту
МОН України, м. Київ
завідувач кафедри економіки та менеджменту
кандидат економічних наук
Морозова Ірина Львівна
АСТ “Бусін”, м. Київ,
заступник виконавчого директора
Захист відбудеться “11”січня 2008 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.02 в Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1, корпус 2, ауд. 2-418
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1, корпус 8
Автореферат розісланий “10” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Матвєєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Страхування є об'єктивно необхідною складовою економічної системи держави. В умовах розвинутих товарно-грошових відносин, що властиві сучасному процесу суспільного виробництва, страхове покриття по визначеним ризикам, що надається страховиком страхувальникові у грошовій формі шляхом укладання договору страхування, можна розглядати як специфічний товар. На відміну від сфери виробництва, де товаровиробник спочатку авансує капітал у затрати, а потім відновлює його за рахунок виручки від реалізації продукції, страховик спочатку продає поліси, тобто акумулює кошти, і лише в подальшому зазнає затрат, що пов'язані з ліквідацією збитків в міру виникнення страхових випадків.
Висвітленню теоретичних та практичних основ страхування та перестрахува-ння присвятили свої роботи наступні вчені-економісти: Морозова І.Л., Шматко О.Ю., Фурман В.М., Євченко Ю.В. Осадець С.С., Базидевич В.Д., Джервіс В., та інших.
Організація управління та оцінка ризиків досліджені в роботах економістів: Ротова Т.А., Кривцун І.М., Іваненко О.А., Козьменко О.В., Хемптона Д., Гросмана М., Жеребко А.Є, та інших.
Особливо актуальним є удосконалення страхової діяльності в сфері авіатранспорту, тому, що саме ця підгалузь останні роки розвивається з незвичними для національної економіки темпами – від 20 до 35 % приросту в рік, так ще і протягом декількох років підряд. Сучасна цивільна авіація являє собою складний, високотехнологічний комплекс, основу якого складають авіакомпанії, аеропорти, служби керування повітряним рухом та спеціалізовані структурні підрозділи.
Незважаючи на розширене розуміння терміну "авіаційне страхування", головним носієм страхових ризиків є повітряне судно, особливо під час зльоту чи посадки, тому що саме в цей час повітряне судно отримує найбільші динамічні та статичні навантаження.
Проблеми формування механізму взаємовідносин учасників страхової угоди викликало необхідність формування механізму визначення області рівноваги інтересів для всіх сторін страхової угоди, що і свідчить актуальність теми дисертаційного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до наукової проблематики Інституту економіки та менеджменту Національного авіаційного університету в межах планів науково-дослідних робіт, зокрема результати дисертаційної роботи використовувались при розробці державної науково-дослідної роботи на тему “Бюджетування в системі управління авіаційних підприємств” (номер реєстрації 47-ф6/к64), що виконується на кафедрі “Фінансів, обліку і аудиту” Національного авіаційного університету, на протязі 2005 – 2008 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ВЗАЄМОДІЇ СТОРІН ПРИ СТРАХУВАННІ АВІАЦІЙНОГО ТРАНСПОРТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок