Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖАНРОВО-СТИЛЬОВА МОДИФІКАЦІЯ ВИСТАВ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОГО ХОРЕОГРАФІЧНОГО ТЕАТРУ ХХ ст.

ЖАНРОВО-СТИЛЬОВА МОДИФІКАЦІЯ ВИСТАВ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОГО ХОРЕОГРАФІЧНОГО ТЕАТРУ ХХ ст.

Назва:
ЖАНРОВО-СТИЛЬОВА МОДИФІКАЦІЯ ВИСТАВ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОГО ХОРЕОГРАФІЧНОГО ТЕАТРУ ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,45 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
ЧЕПАЛОВ Олександр Іванович
УДК [792.8+793.3](4-15)
ЖАНРОВО-СТИЛЬОВА МОДИФІКАЦІЯ ВИСТАВ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОГО ХОРЕОГРАФІЧНОГО ТЕАТРУ ХХ ст.
Спеціальність 26.00.01-Теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора мистецтвознавства
Харків-2008
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії культури Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського Міністерства культури і туризму України.
Науковий консультант доктор мистецтвознавства, професор
ЧЕРКАШИНА-ГУБАРЕНКО
Марина Романівна, завідувач кафедри зарубіжної музики Національної музичної
академії України ім. П. І. Чайковського

Офіційні опоненти
доктор мистецтвознавства, професор,
СТАНІШЕВСЬКИЙ Юрій Олександрович
завідувач сектором театру Інституту
мистецтвознавства, фольклористики і етнології імені М.Т. Рильського
НАН України
доктор мистецтвознавства, професор
ЧУРКО Юлія Михайлівна, завідувач кафедрою
хореографії Білоруської Національної
музичної академії, м. Мінськ

доктор мистецтвознавства, професор ШИЛО Олександр Всеволодович,
професор кафедри культурології Національної
юридичної академії ім. Я. Мудрого, м. Харків
Захист відбудеться “_28__” _березня_____________ 2008 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.807.01 у Харківській Державній Академії культури за адресою: м.Харків-57, Бурсацький узвіз, 4, 2-й поверх, мал. зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської lержавної aкадемії культури за адресою: м.Харків, 57, Бурсацький узвіз, 4, 2-й поверх.
Автореферат розіслано “_26__” __лютого_ 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат мистецтвознавства Ю. І. Лошков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Місце танцю (ширше — хореографічного мистецтва) недостатньо визначено в підсумках мистецького життя ХХ століття. І не тільки у естетичному та ужитковому смислі. Хоча сценічний танець є театральним жанром, здатним відобразити портрет суспільства, а разом з танцем соціальним — кінетичний досвід людства та зміни у психологічному портреті сучасника, що відбивають складні соціально-філософські зміни у свідомості кожної людини. Нові форми пластичного мислення є ключовими у розумінні мистецтва ХХ ст., яке живиться чуттєвістю та водночас тяжіє до візуалізації усіх форм та жанрів. І у цьому, за влучним спостереженням М. А. Хрєнова, проявилася потреба екстравертно орієнтованої людини ХХ ст. у розширенні зорового бачення, у вияві прихованих закономірностей буття.
На сучасний танець вплинули історичні та соціальні зрушення, а також усі етапи технічного прогресу – досягнення реактивних швидкостей, розвиток відеотехніки від звукового кінематографу до супутникових систем телебачення, розповсюдження стільникового зв’язку, загальної комп’ютерізації виробництва та побуту, створення віртуального простору.
У культурологічному розумінні танець з прадавніх часів є явищем культури (а не тільки мистецтва, яким він зазвичай вважався за радянські часи), проте у жодному сучасному культурологічному дослідженні, посібнику або підручнику аналіз мистецтва танцю (національного або приналежного іншим культурам) з цієї точки зору досі не мав місця. У вітчизняній науці “відсутнє уявлення про роль в еволюції людської культури такого важливого елементу як танець. Танцю не надається належного значення, як засобу ствердження культури, її передачі шляхом трансляції смислів” [В.В. Ромм].
Термін “балетознавство”, який вживався до останнього часу у практиці науковців хореографічної галузі, красномовно свідчить про те, який наголос мали ці дослідження. Крім того, їх методологія була переважно запозиченою з часів марксистсько-ленінської естетики, панування теорії відображення, розподілу західного мистецтва на “буржуазне” та “прогресивне”. Відповідно це стосується сучасної хореографії США і Західної Європи — останні зразки сучасними хореографами в нашій країні часом копіюються без належного творчого та наукового аналізу і смислової відповідності менталітету нації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ЖАНРОВО-СТИЛЬОВА МОДИФІКАЦІЯ ВИСТАВ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОГО ХОРЕОГРАФІЧНОГО ТЕАТРУ ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок