Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізм оподаткування прибуТКУ і ефективність функціонування промислових підприємств

Механізм оподаткування прибуТКУ і ефективність функціонування промислових підприємств

Назва:
Механізм оподаткування прибуТКУ і ефективність функціонування промислових підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,31 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 336.226.1:334.716
БАВІН Єгор Володимирович
Механізм оподаткування прибуТКУ
і ефективність функціонування
промислових підприємств
Спеціальність 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Донецьк – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості НАН України (м. Донецьк).
Науковий керівник – | доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Вишневський Валентин Павлович,
Інститут економіки промисловості НАН України
(м. Донецьк), завідуючий відділом фінансово-економічних проблем використання виробничого
потенціалу.
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Галушко Ольга Сергіївна, Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), завідуюча кафедрою економічного аналізу і фінансів;
кандидат економічних наук, доцент
Антоненко Валентина Миколаївна, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), доцент кафедри фінансів та банківської справи.
Провідна установа – | Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), кафедра фінансів.
Захист відбудеться "10" лютого 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий "6" січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із важливих шляхів підвищення ефективності функціонування українських підприємств є удосконалення механізму оподаткування прибутку, отриманого в результаті їх господарської діяльності. Незважаючи на той факт, що податок на прибуток підприємств почав застосовуватися на території України ще з 1990 р. (Закон СРСР "Про податки з підприємств, об'єднань і організацій"), а потім вже в рамках українського податкового законодавства, його механізм відпрацьовується по цей час і науково-методичні й прикладні проблеми оподаткування прибутку господарюючих суб'єктів постають дуже гостро. Серед багатьох вітчизняних учених і практиків є угода про те, що нині діючий закон (у редакції від 22 травня 1997 р. з подальшими змінами і доповненнями) і державна політика стосовно оподаткування прибутку підприємств не відповідають вимогам, які визначаються стратегічним курсом на забезпечення сталого зростання економіки України.
У західній фінансовій науці проблеми оподаткування прибутку корпорацій досліджуються досить інтенсивно. Зокрема, можна відзначити роботи таких учених, як А. Ауербах, Е. Аткінсон, Ч. Баллард, Д. Йоргенсон, Дж. Стігліц, М. Фелдстайн, А. Гарбергер. Проте, по-перше, західні фахівці ще не досягли консенсусу відносно навіть таких принципових питань, як необхідність стягнення податку на прибуток корпорацій, дія механізму перекладання цього податку, доцільність застосування податкових пільг з метою стимулювання науково-технічного розвитку. І, по-друге, в Україні податок на прибуток відрізняється яскраво вираженою специфікою, без урахування якої обґрунтувати правильні шляхи вирішення виникаючих проблем дуже складно.
Що стосується вітчизняних учених, то в останні роки в цій сфері фінансової науки з'явився ряд досліджень, серед яких можна відзначити роботи В. Вишневського, І. Луніної, П. Мельника, А. Соколовської, В. Федосова. У цих роботах податок на прибуток підприємств розглядається як один із важливих елементів податкової системи. У той же час є певні прогалини щодо спеціального комплексного аналізу механізму оподаткування прибутку й оцінки його впливу на ефективність функціонування українських підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Механізм оподаткування прибуТКУ і ефективність функціонування промислових підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок