Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ЗЕМЛІ НА ОСНОВІ ГЕОДЕЗИЧНИХ ТА АСТРОНОМІЧНИХ ДАНИХ

МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ЗЕМЛІ НА ОСНОВІ ГЕОДЕЗИЧНИХ ТА АСТРОНОМІЧНИХ ДАНИХ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ЗЕМЛІ НА ОСНОВІ ГЕОДЕЗИЧНИХ ТА АСТРОНОМІЧНИХ ДАНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,62 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ЯРЕМА НАТАЛІЯ ПЕТРІВНА
УДК 528.21
МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ЗЕМЛІ НА ОСНОВІ ГЕОДЕЗИЧНИХ ТА АСТРОНОМІЧНИХ ДАНИХ
Спеціальність – 05.24.01 – Геодезія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
Марченко О.М. доктор фізико-математичних наук, професор, Національний університет “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти:
Железняк О.О. доктор фізико-математичних наук, професор кафедри геодезії та землевпорядних технологій, Національний авіаційний університет, м. Київ.
Рябчій В. В. кандидат технічних наук, доцент кафедри геодезії, Національний гірничий університет, м. Дніпропетровськ
Провідна установа: Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “16” березня 2007 року о 1400 годині
на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 35.052.13
при Національному університеті “Львівська політехніка”
за адресою: 79013, м. Львів, вул. С. Бандери, 12, ауд. 518, ІІ навч. корпусу.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці
Національного університету “Львівська політехніка”
за адресою: 79013, м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “12” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
доктор технічних наук, доцент Савчук С.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останні десятиліття розвитку геодезії характеризуються постановкою та розв’язуванням широкого спектру нових задач, в яких традиційно важливу роль продовжують відігравати фундаментальні сталі або фундаментальні параметри геодезії, астрономії, геодинаміки і геофізики. Зокрема, додатково до чотирьох добре відомих параметрів GM, a, f і глобальної референцної моделі нормальної Землі у вигляді еліпсоїда обертання (наприклад, з числовими константами систем GRS80 і WGS84), протягом останніх років особливу увагу надають вибору найбільш репрезентативних значень динамічного стиснення Землі HD (яке обчислюється за спостереженнями астрономічної прецесії) та гармонічних коефіцієнтів гравітаційного потенціалу Землі другого степеня, які дозволяють обчислити елементи тензора інерції J та головні моменти інерції Землі A, B, C необхідну інформацію для побудови теорії обертання планети. В цілому сукупність перелічених сталих представляє основні механічні та геометричні параметри Землі.
Запуск низьких геодезичних супутників типу CHAMP і GRACE призвів до можливості стійкого визначення вікових та сезонних варіацій в часі гармонічних коефіцієнтів геопотенціалу з найбільш надійними оцінками для вікових варіацій гармонічних коефіцієнтів другого степеня . Зрозуміло, що всі зазначені механічні та геометричні параметри, які пов’язані з варіаціями гармонічних коефіцієнтів, тепер можуть і повинні розглядатись як геодинамічні на епоху, що потребує додаткових досліджень для введення необхідних корекцій.
Вивчення Світового океану за даними супутникової альтиметрії набуло в останні роки нового рівня розвитку і дозволило обчислення надійної оцінки середнього значення потенціалу сили ваги Wo на його поверхні. Остання має важливе значення не тільки для встановлення Світової вертикальної системи висот (WHS), пов’язаної з гравітаційним полем Землі, але й для реалізації просторово-часової референцної системи шляхом введення однієї з масштабних констант загальної теорії відносності (де с швидкість світла).
Слід зауважити, що при розв’язуванні задачі визначення за даними альтиметричних місій як глобального осередненого значення потенціалу сили ваги Wo для акваторії всього Світового океану, так і його регіональних величин, параметр Wo має особливу практичну цінність для встановлення вертикальної системи висот, пов’язаної з гравітаційним полем Землі. Додаткове виділення у вибраних акваторіях регіональних вікових та сезонних варіацій Wo в часі призводить до простого шляху підтримання такої вертикальної системи висот за рахунок можливості її приведення на необхідну епоху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ЗЕМЛІ НА ОСНОВІ ГЕОДЕЗИЧНИХ ТА АСТРОНОМІЧНИХ ДАНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок